Jak wiadomo stała w życiu jest tylko zmiana ☺ 

Niedawno zmienił się protokół zabiegowy wybielania nakładkowego zębów. Dla Was, Drodzy  Pacjenci, przeszkoliłyśmy się z nowych, skuteczniejszych i bezpieczniejszych metod wybielania. Teraz wybielanie jest jeszcze bardziej bezpieczne i skuteczne oraz mniej obciążające. 

Co zatem zmieniło się w nowoczesnych metodach wybielania zębów? 

Zmniejszona do minimum nadwrażliwość zębów podczas i po wybielaniu Dysponujemy specjalnymi protokołami minimalizowania nadwrażliwości pozabiegowej.  Wybielanie zębów poprzedzone jest szczegółowym protokołem diagnostyki oraz zapobiegania  nadwrażliwości. Dzięki zastosowaniu przed oraz w trakcie wybielania preparatów przeciwko  nadwrażliwości w określonej sekwencji i pod nadzorem wykwalifikowanego personelu  stomatologicznego oraz indywidualnie modyfikowanemu procesowi doboru stężenia środka  wybielającego możliwa jest całkowita redukcja nadwrażliwości zębów zarówno podczas procesu  wybielania jak i po jego zakończeniu. 

Zwiększona skuteczność 

Nowa metoda pozwala na wybielenie zębów nawet do koloru białkówki naszego oka.  Drukowane, indywidualne nakładki powstające po zeskanowaniu łuków zębowych sprawiają, że  zdeponowany w nich żel wybielający rozkłada się równomiernie i mniej migruje, a aplikacja żelu  jest bardziej precyzyjna, dzięki czemu wybielanie jest skuteczniejsze. 

Możliwość zarządzania stopniem wybielania 

Istotna, gdy już mamy odbudowy protetyczne i nie chcemy ich wymieniać- w takim wypadku  kontynuujemy stosowanie nakładek do momentu osiągnięcia przez zęby koloru uzupełnień protetycznych. 

Ta metoda pozwala Pacjentom we współpracy z gabinetem w kontrolowany sposób osiągnąć  wymarzony efekt. 

Możliwość doprowadzenia do jednolitego koloru wszystkich zębów

Poszczególne zęby różnią się od siebie odcieniem. Dzięki nowej metodzie wykonywania  nakładek i zmodyfikowanej procedurze możemy aplikować żel wybielający do nakładek w  miejsca konkretnych zębów wymagających wybielenia. Nieco ciemniejsze naturalnie kły i zęby  dolne, można teraz wyrównać kolorystycznie z pozostałymi zębami, uzyskując tak w dzisiejszych czasach pożądaną jednolitą biel uśmiechu. 

Ograniczenie konieczności stosowania białej diety 

Poprzednio stosowany protokół wybielania wymagał reżimu białej diety w trakcie procesu  wybielania jak i aż 2 tygodnie po, co było niezmiernie trudne i często zniechęcało Pacjentów do  całego procesu. 

Dzięki zmodyfikowanej procedurze, którą stosujemy w dentestica stosowanie białej diety (tj,  eliminującej wszystkie produkty barwiące zęby) jest konieczne zaledwie przez 3-4 godziny po  zdjęciu nakładek. Oznacza to, że Pacjent będzie mógł wypić nieco późniejszą ale za to czarną  poranną kawę :) a w trakcie całego procesu po 4 h od zdjęcia nakładek nie musi uważać jakiego  koloru pokarmy i napoje spożywa. Ograniczenie stosowania białej diety oznacza brak utrudnień w codziennym funkcjonowaniu. 

Na czym zatem polega ta metoda? 

Proces wybielania zębów rozpoczynamy od wizyty konsultacyjnej, na której omawiamy z  Pacjentką/em jego oczekiwania dotyczące wybielania zębów, wykonujemy zdjęcia aparatem  fotograficznym oraz zdjęcie pantomografczne, a następnie przedstawiamy Pacjentowi  możliwości osiągnięcia zamierzonego efektu w Jej/Jego przypadku. Określamy też ewentualną 

konieczność wizyty lub wizyt przygotowujących do zabiegu. Kolejnym etapem jest również wizyta higienizacyjna. Następnie pobieramy skany lub wyciski w celu wykonania nakładek. Po wykonaniu nakładek spotykamy się na wizycie rozpoczynającej proces wybielania. Wtedy  przymierzane i w razie potrzeby dopasowywane są nakładki a Pacjent/ka uzyskuje  szczegółowe instruktaż sposób ich używania oraz aplikowania do nich żelu. Po tej wizycie Pacjentk/ka samodzielnie w domu aplikuje preparat do nakładek, które zakłada na noc lub na dzień (w zależności od wskazań) odnotowując postęp procesu w specjalnym  dzienniczku wybielania. 

Wizyty kontrolne odbywają się w odstępach 1- 2 tygodniowych do uzyskania  satysfakcjonującego odcienia bieli . 

Skąd się bierze nadwrażliwość podczas wybielania zębów?

Substancją wybielającą zęby jest tlen, który uwalnia się z preparatu deponowanego do  nakładek. Nadwrażliwość jest najsilniejsza w 3-4 dniu stosowania nakładek, ponieważ w tym  czasie najwięcej tlenu kumuluje się w tkankach. Po tym okresie następuje przeniknięcie tlenu do  naczyń krwionośnych w ukrwionej , unerwionej części zęba i nadwrażliwość ustępuje. W  dentestica dzięki szczegółowej diagnostyce oraz planowaniu całego procesu dobieramy  indywidualnie protokół wybielania do Pacjenta. Dysponujemy szeregiem  

procedur zmniejszających nadwrażliwość, a także, dzięki częstym kontrolom, jesteśmy w stanie  w odpowiednim momencie wdrożyć procedury eliminacji nadwrażliwości.

Czy preparaty stosowane podczas wybielania są całkowicie bezpieczne?

Stosowane przez nas środki rozkładają się w jamie ustnej do wody i tlenu- substancją czynną  czyli wybielającą jest tlen. To powoduje, że preparaty są całkowicie bezpieczne, mało tego, mają szereg pozytywnych właściwości, m.in. zmniejszają ryzyko próchnicy, przyspieszają gojenie się  ran i podrażnień oraz poprawiają stan dziąseł. 

W jakich sytuacjach nie można wybielać zębów? 

Nie istnieje wiele sytuacji, które stanowiłyby przeciwwskazanie do wybielania zębów, jednakże  nie wykonuje się go w przypadku istniejącej próchnicy, w ciąży i u matek karmiących, a także u  osób z alergią na farbę do włosów. Należy także mieć na uwadze fakt, że w przypadku głębokich pęknięć szkliwa przebarwionych na ciemny kolor wybielanie nie przyniesie efektu, w takim  wypadku konieczne może być założenie wypełnienia. Wybieleniu nie ulegną tez istniejące już w  zębach wypełnienie oraz odbudowy protetyczne (licówki, korony, mosty). 

Czy efekt wybielania jest trwały? 

Tak, efekt wybielania jest trwały. Należy jednak pamiętać, że nawyki higieniczne Pacjenta mogą wpływać na kumulowanie się na zębach osadów, co jednak można eliminować prawidłowa,  skuteczną codzienną higieną jamy ustnej oraz regularnym wizytom higienizacyjnym. W związku  z naturalnym procesem odkładania się związków wapnia w zębach (starzeniu się) z czasem  może się okazać, że po kilku/kilkunastu latach konieczne będzie powtórzenie zabiegu  wybielania. 

 

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *