DR N. MED. ALEKSANDRA DROZD

Specjalista w stomatologii zachowawczej, estetycznej, protetyce, periodontologii i implantologii

W 1996 roku ukończyła Śląską Akademię Medyczną, a w 2004 roku uzyskała tytuł doktora nauk medycznych z wyróżnieniem broniąc pracę pt:” Ocena biokompatybilności implantów Ti Ni Co z pamięcią kształtu- badania doświadczalne”. Swój gabinet stomatologiczny otworzyła w 1999 roku, i od tamtego momentu pełni funkcję zarówno lekarza prowadzącego i koordynując kompleksowe leczenie wszystkich pacjentów gabinetu . Dr Aleksandra Drozd zajmuje się stomatologią zachowawczą, stomatologią estetyczną i protetyką, jednak jej specjalizacją jest leczenie periodontologiczne oraz implantologiczne. 

W latach 2014-2019 była członkiem  Polskiego Stowarzyszenia Implantologicznego PSI/DGOI. Od 2017 roku jest aktywnym członkiem Polskiego Towarzystwa Stomatologii Laserowej PTSL. Dr Aleksandra Drozd stale podnosi swoje kwalifikacje. W 2021 roku ukończyła studia podyplomowe z Medycyny Estetycznej i obroniła z wyróżnieniem pracę pt. „Starzenie się skóry, anti aging vs. slow aging, peptydy biomimetyczne w kosmetykach”. Aktywnie uczestniczy również w wielu kursach dotyczących stomatologii i medycyny estetycznej.  Jej stom patologiczna pasja jest wiedzy z zakresu mikrochirurgii periodentologicznej. Po ukończeniu szkoleń z zakresu psychologii komunikacji, obecnie zgłębia swoją wiedzę w zakresie Analizy Transakcji 

Od zawsze stawia na najwyższą jakość usług, dbając o komfort pacjentów. Podkreśla też, że zdrowie pacjentów i finalny efekt estetyczny są dla niej priorytetem.

Prywatnie Mama 2 Córek, uwielbia samochody terenowe i jazdę off-road, kocha zwierzęta, pasjonuje się kynologią i behawioryzmem zwierząt domowych, uwielbia gotować zarówno na codzień jak i od święta oraz robić przetwory domowe. Kocha jazz i rock, i z zachwytem przemierza świat w poszukiwaniu i zwiedzaniu kawiarni i hoteli sieci Hard Rock.