Ortodoncja Katowice

Krzywe zęby odbierają nam poczucie komfortu i pewności siebie. Uśmiech jest naszą wizytówką i dlatego coraz więcej osób decyduje się na leczenie przywracające odpowiednie ustawienie swoich zębów. Ale ładny wygląd to tylko część argumentu przemawiająca za leczeniem ortodontycznym.W większości przypadków jednak leczenie ortodontyczne jest uzasadnione zdrowotnie. Nieleczona wada zgryzu może prowadzić do paradontozy i utrudniać prawidłową higienę zębów, powodować starcia i /lub pękanie zębów. Często też niemożliwe jest przeprowadzenie metamorfozy uśmiechu , bez wcześniejszego ich wyprostowania. Ale nigdy nie jest za późno! Ortodontę można odwiedzić w każdym wieku, a skutecznie przeprowadzone leczenie pozwoli nam zachować zdrowe i piękne zęby przez długie lata.

Poznaj ekspertów dentestica Katowice

Za skutecznie przeprowadzone leczenie odpowiedzialni są przede wszystkim doświadczeni lekarze. Sprawdź, w czym specjalizują się eksperci pracujący w gabinecie, gdzie podnosimy swoje kwalifikacje, i jakie mamy podejście do pacjentów.

Dr Agata Bartoś

Dr Agata Bartoś ukończyła studia na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w 2019 roku i od tego momentu nieustannie podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w wielu kursach i szkoleniach. Stale poszerza swoją wiedzę, aby pacjenci gabinetu czuli się zaopiekowani. Specjalizuje się głównie w stomatologii zachowawczej, dziecięcej i ortodoncji. Dzięki swojemu podejściu do pacjentów, nawet najmłodsi wspominają wizytę u dentysty z uśmiechem. Dr Agata Bartoś zajmuje się również estetyczną odbudową zębów.

 

Dr Aleksandra Duniewska

Dr Aleksandra Duniewska jest absolwentką Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Jest laureatką Międzynarodowej Konferencji STN 2010. Staż odbyła w Akademickim Centrum Stomatologii i Medycyny Specjalistycznej. W 2011 roku, dr Aleksandra Duniewska została wyróżniona i nagrodzona przez Prezesa Okręgowej Rady Lekarskiej w Katowicach za uzyskanie jednego z najlepszych w kraju wyników Lekarsko-Dentystycznego Egzaminu Państwowego i jednocześnie drugiego najlepszego wyniku w Śląskiej Izbie Lekarskiej.

Poznaj efekty naszego leczenia.

Metamorfoza #1 

Pani Anna lat 37, zgłosiła się z kompleksem z powodu wystających zębów przednich, Mówiła ,że wstydzi się uśmiechać. Zastosowano leczenie ortodontyczne nakładkowe Invisalign, które trwało 1,5 roku.Po zakończonym leczeniu Pani Ania powiedziała nam, że teraz jest tak szczęśliwa, ze uśmiecha się nawet przez sen.

Przed

Po

Metamorfoza #2

Pani Halina lat 52 z Katowic zgłosiła się z kompleksem „krzywych zębów”. Oprócz tego powiedziała też, że trudno jej się odgryza pokarmy i, że bolą ją stawy skroniowo-żuchwowe oraz odsłonięte szyjki zębów. Przyczyną wszystkich tych problemów była wada zgryzu. Zastosowano leczenie ortodontyczne nakładkowe Invisalign, które trwało niespełna 1,5 roku. Po leczeniu zadowolona pani Halina powiedziała nam, że jest mile zaskoczona nie tylko wyeliminowaniem wszystkich problemów, ale też zmianą na lepsze układu ust podczas uśmiechu. 

Przed

Po

Co warto wiedzieć o aparatach na zęby?

W gabinecie dentestica Katowice oferujemy leczenie aparatami nakładowymi, ruchomymi i stałymi. Aparaty stałe są mocowane na zębach przez cały okres leczenia, W dentestica oferujemy aparaty stałe w wersji metalowej i kryształowej.

Natomiast aparaty ruchome to akrylowe płytki, które trzeba nosić minimum 4 godzinny dziennie i w nich spać, natomiast mogą być wyjmowane z ust samodzielnie przez pacjentów.

Umów się na wizytę!

Jak przebiega leczenie?

Leczenie ortodontyczne zawsze rozpoczynamy od wizyty konsultacyjnej. Podczas pierwszego spotkania z lekarzem przeprowadzony zostaje szczegółowy wywiad i diagnostyka, pacjent otrzymuje również wstępny plan leczenia wraz z przewidywanymi kosztami leczenia. Dzięki nowoczesnemu sprzętowi, którego używamy w dentestica Katowice, jesteśmy w stanie przeprowadzić pełną diagnostykę pacjentów i przygotować się do procesu leczenia. Po omówieniu i zaakceptowaniu przez pacjenta planu leczenia, następuje przygotowanie aparatu ortodontycznego — w zależności od wybranego rozwiązania, zostają przygotowane nakładki lub założony aparat stały, a pacjent otrzymuje szczegółowe instrukcje dotyczące funkcjonowania z aparatem.

Leczenie ortodontyczne wymaga również systematycznego pojawiania się w gabinecie na wizytach kontrolnych. Podczas wizyt kontrolnych, lekarz ocenia postępy leczenia i dopasowuje aparat do bieżącego układu zgryzu.

Całość leczenia ortodontycznego trwa najczęściej od kilku do kilkunastu miesięcy.

Rodzaje aparatów ortodontycznych

Aparaty klasyczne — leczenie klasycznym aparatem ortodontycznym polega na trwałym zamocowaniu na zębach metalowego aparatu składającego się z zamków, łuków i ligatur. Dzięki wytwarzanym przez łuk aparatu siły, zęby są przesuwane do właściwej, nowej pozycji. Klasyczny aparat ortodontyczny to skuteczne i ekonomiczne rozwiązanie, pomagające w przywróceniu prawidłowego zgryzu. Istnieje możliwość dobrania przezroczystych, kosmetycznych zamków, które są dyskretne i mało widoczne.

Aparat nakładkowy Invisalign innowacyjna metoda leczenia ortodontycznego z wykorzystaniem niewidocznych, przezroczystych nakładek na zęby. Nakładki można zdjąć na czas jedzenia i mycia zębów, dzięki czemu łatwiej można zachować higienę jamy ustnej. Co więcej, leczenie aparatem Invisalign jest szybkie, przewidywalne i skuteczne — może zakończyć się w kilka miesięcy.

Najczęściej zadawane pytania

Czy leczenie ortodontyczne można rozpocząć w każdym wieku?

Ostateczną decyzję podejmuje lekarz po przeprowadzeniu szczegółowej diagnostyki, ale tak — leczenie ortodontyczne jest zwykle możliwe zarówno u dzieci, jak i u dorosłych.

Czy istnieją przeciwskazania do założenia aparatu?

Nie. Czasami do rozpoczęcia leczenia ortodontycznego należy się dodatkowo przygotować np. lecząc choroby przyzębia. W przypadku innych, przewlekłych chorób, ostateczną decyzję podejmuje lekarz prowadzący.

Jak długo będę nosić aparat?

To zależy. Długość leczenia zależy od wielu czynników, m.in. od stanu zgryzu przed założeniem aparatu. Zwykle leczenie trwa od 12 do 30 miesięcy.

0
Lata doświadczenia
0
Wyleczonych pacjentów
0
Założonych koron
0
Osób w zespole