Cennik

Dentestica Katowice to miejsce z ponad 20-letnim doświadczeniem, łączące ekspertów z różnych dziedzin stomatologii. Dzięki ciągłemu doskonaleniu swoich umiejętności i podążaniu za współczesną medycyną, jesteśmy w stanie zaproponować pacjentom najskuteczniejsze rozwiązania, gwarantując bezbolesne zabiegi i trwałe efekty.

Aby umówić się na wizytę, możesz skorzystać z formularza kontaktowego lub dzwoniąc pod numer –  +48 501 686 310

Konsultacja lekarska

Wizyta konsultacyjna stanowi pierwszy, bardzo ważny etap leczenia. Podczas spotkania w gabinecie, lekarz prowadzący zbiera wywiad, pyta o oczekiwania, problemy, wsłuchuje się w potrzeby pacjenta, aby następnie podczas badania stomatologicznego dokonać  oceny stanu zdrowia jamy ustnej, tkanek twarzy i stanu stawu skoroniowo-żuchwowego. Przeprowadza pełną diagnostykę i następnie odpowiada na wszystkie pytania. Na podstawie wizyty konsultacyjnej przygotowany zostaje plan leczenia wraz z kosztorysem planowanych zabiegów.

Implanty

Implanty to najnowocześniejsza i jedyna metoda, która pozwala na rekonstrukcję ubytków bez ingerowania w sąsiednie zęby. Umożliwiają odtworzenie prawidłowego wyglądu jamy ustnej, przywracając prawidłową funkcję układu żucia i zdrowy uśmiech. To niezwykle ważne, aby uzupełnić braki zębów nawet, gdy dotyczy to pojedynczego braku, którego nie widać w uśmiechu, ponieważ każdy nawet pojedynczy brak destabilizuje układ żucia i wpływa na stopniową jego degenerację. Mała tytanowa śrubka wkręcona w kość jest substytutem utraconego korzenia zęba i umożliwia zamocowanie korony w miejscu braku. 

Protezy zębowe

Protezy zębowe służą odtworzeniu większej ilości braków zębowych. Dzięki zastosowaniu leczenia protetycznego, przywracamy pełną funkcjonalność uzębienia. W ramach leczenia protetycznego w naszym gabinecie wykorzystujemy protezy mocowane na implantach,  szkieletowe oraz osiadające. Szeroki wachlarz możliwości, które oferujemy, pozwala nam na dopasowanie optymalnego rozwiązania dla każdego pacjenta. Każda proteza wykonywana jest indywidualnie w profesjonalnym laboratorium protetycznym pod nadzorem doświadczonego lekarza.

Korony i mosty

To estetyczne odbudowy pojedynczego zęba wykonane w laboratorium protetycznym, a ich zadaniem jest odtworzenie estetyki i funkcji pojedynczego zęba w przypadku, gdy jego korzeń jest w dobrym stanie. Korona osadzana jest na własnym, oszlifowanym wcześniej zębie za pomocą specjalnego kleju. Mosty to konstrukcje  stosowane do odbudowy braków zębowych, w których do koron sąsiadujących z brakiem dołączone są na stałe korony odtwarzające tenże brak. Oba rozwiązania są w pełni komfortowe  i pozwalają przywrócić utraconą funkcje żucia i estetykę.

Stomatologia estetyczna

Dzięki zabiegom z zakresu stomatologii estetycznej jesteśmy w stanie uzyskać idealny, wymarzony  wygląd naszego uśmiechu. Jednym z najbardziej popularnych zabiegów jest wybielanie, które w szybki i bezbolesny sposób pozwala zmienić kolor zębów o kilka odcieni.

Jeżeli natomiast potrzebne jest odtworzenie jednolitego, utraconego w skutek upływu czasu, bądź innych przyczyn koloru zęba  idealnym rozwiązaniem są licówki- cieniutkie płatki porcelany,. Poza ujednoliceniem koloru umożliwiają one ten odtworzenie lub zmianę kształtu zęba. To idealne rozwiązanie zarówno estetycznie jak i pod względem trwałości.

Tańszą, ale niestety mniej trwałą i bardziej awaryjną metoda jest wykonanie licówek kompozytowych tzw. bonding

Stomatologia zachowawcza

Próchnica, z którą mierzymy się podczas zabiegów z zakresu stomatologii zachowawczej, jest jednym z najczęstszych problemów pacjentów. Nieleczona próchnica prowadzi do bardzo przykrych konsekwencji, dlatego zalecamy regularne wizyty kontrolne i dbanie o codzienną higienę jamy ustnej. Leczenie próchnicy odbywa się w znieczuleniu miejscowym i polega na usunięciu zakażonych bakteriami próchnicowymi tkanek zęba i natychmiastowej odbudowie nowoczesnymi kompozytami w celu dotworzenia kształtu, koloru i funkcji utraconych tkanek zęba.

Profilaktyka, higienizacja

Odpowiednia higiena jamy ustnej zapewnia długotrwałe efekty leczenia i pozwala cieszyć się zdrowymi zębami przez lata. Codzienna dbałość o higienę jamy ustnej powinna być wspierana przez regularne zabiegi higienizacyjne przeprowadzone w gabinecie stomatologicznym. Dzięki profesjonalnie przeprowadzonej higienizacji, pozbywamy się osadów i kamienia nazębnego. W dentestica Katowice w ramach opieki zapewniamy tez profesjonalny instruktaż higieny domowej wraz z doborem odpowiednich szczoteczek do przestrzeni międzyzębowych.

Chirurgia stomatologiczna

Chirurgia stomatologiczna stanowi często jeden z etapów kompleksowego leczenia stomatologicznego. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii i naszemu wieloletniemu doświadczeniu, chirurgia stomatologiczna daje wieje możliwości związanych z przygotowaniem pacjenta do dalszych prac protetycznych, implantologicznych i leczenia ortodontycznego. Gwarantujemy indywidualne podejście do pacjenta i bezbolesne przeprowadzenie zabiegów.

Endodoncja

Endodoncja, czyli leczenie kanałowe, to często jedyny ratunek dla zęba chroniący go przed usunięciem. To również zabieg, który kojarzy się z bólem i długotrwałym dyskomfortem. W gabinecie dentestica Katowice od lat odczarowujemy leczenie kanałowe, używając zaawansowanego i nowoczesnego mikroskopu, specjalnych narzędzi tytanowo niklowych z pamięcią kształtu, profesjonalnego systemu do wypełniania kanałów korzeniowych pod ciśnieniem dzięki którym możemy precyzyjnie i bezpiecznie przeprowadzić nawet najbardziej skomplikowane zabieg na jednej wizycie.

Narkoza

Narkoza czyli znieczulenie ogólne, jest możliwe w gabinecie stomatologicznym na życzenie Pacjenta. Wymaga umówienia terminu zabiegu w trakcie, którego obecny będzie zespół anestezjologiczny (lekarz i pielęgniarka), który wprowadzi Pacjenta przed zbiegiem w stan uśpienia i bezpiecznie obudzi po zakończonym zabiegu czuwając cały czas nad prawidłowym przebiegiem „snu” oraz monitorując parametry życiowe Pacjenta. W dentestica Katowice możliwe jest przeprowadzenie zarówno implantacji jak i leczenia a także usuwania zębów pod narkozą.

Leczenie ortodontyczne

Skutecznie przeprowadzone leczenie ortodontyczne pozwoli nam zachować zdrowe i piękne zęby
przez długie lata. Dzięki nowoczesnym aparatom mamy możliwość przywracania właściwego fizjologicznego
ustawienia zębów. Aparaty ortodontyczne dopasowywane są indywidualnie w zależności od wady  zgryzu, życzeń Pacjenta oraz wieku.

0
Lata doświadczenia
0
Wyleczonych pacjentów
0
Założonych koron
0
Osób w zespole

Umów się na wizytę!