Stomatologia estetyczna Katowice

Piękny uśmiech to nie tylko oznaka zdrowych zębów, ale też znacząca poprawa jakości życia i tego, jak jesteśmy odbierani przez otoczenie. Idealny uśmiech może wpływać na nasze samopoczucie i jest naszą wizytówką. W dentestica od 24 lat spełniamy marzenia pacjentów o lśniących, białych zębach, oferując zabiegi takie jak: korekta kształtu i koloru zębów, wybielanie, czy mocowanie licówek i koron. Korzystając z nowoczesnych materiałów, w krótkim czasie jesteśmy w stanie uzyskać oczekiwane rezultaty. Staramy się też stosować jak najmniej inwazyjne metody, zachowując jak najwięcej naturalnej tkanki zęba pacjenta.
Znamy się na tym, co robimy — łącząc wieloletnie doświadczenie i nowoczesne technologie, korygujemy kształt zębów, eliminujemy przerwy w uzębieniu, przebarwienia, czy przekrzywienia u pacjentów w każdym wieku.

Poznaj ekspertów dentestica Katowice

Za skutecznie przeprowadzone leczenie odpowiedzialni są przede wszystkim doświadczeni lekarze. Sprawdź, w czym specjalizują się eksperci pracujący w gabinecie, gdzie podnosimy swoje kwalifikacje, i jakie mamy podejście do pacjentów.

Dr n. med. Aleksandra Drozd 

W dentestica zajmuję się  stomatologią estetyczną i protetyką i stomatologią zachowawczą, jednak jej domeną jest leczenie periodontologiczne oraz implantologiczne.

Do pracy podchodzi z pasją i zaangażowaniem. Stawia na najwyższą jakość usług oraz zadowolenie i komfort pacjentów. Priorytetem dla dr Drozd jest wykonywanie zabiegów profesjonalnie i precyzyjnie. Jak sama mówi: ,,Zdrowie pacjentów i finalny efekt estetyczny są dla mnie najważniejsze”

Poznaj efekty naszego leczenia.

Metamorfoza #1 – Równe, jasne i naturalne zęby

Pani Marzena lat 42 z Gliwic marzyła o pięknych, naturalnych, prostych zębach bez przebarwień. Jej troską był też jak to określiła „nierówny zgryz”. Podczas badania okazało się również, że korekty wymaga girlanda dziąsłowa.

Po fazie higienizacyjnej i niezbędnej korekcie girlandy dziąsłowej  strefie estetycznej wykonane zostały korony i licówki.

Ze względu na wysokie oczekiwania estetyczne Pacjentki praca nad efektem ostatecznym trwała nieco dłużej tj. ok 4 tygodnie, ale jak sama Pani Marzena potwierdza, wysiłek był wart oczekiwania. Efekt jest ponadprzeciętny💥.

Przed

Po

Metamorfoza #2 – Leczenie ortodontyczne oraz implantoprotetyczne

Wyleczono wszystkie ubytki. W związku z wrodzonym brakiem zawiązków dwójek górnych przeprowadzono leczenie ortodontyczne i implantologiczne. Zęby wybielono i wykonano korony na implantach.

metamorfoza pacjentki

Przed

metamorfoza pacjentki

Po

Co warto wiedzieć o stomatologii estetycznej?

Dzięki zabiegom z zakresu stomatologii estetycznej jesteśmy w stanie uzyskać idealny, wymarzony wygląd naszego uśmiechu. W gabinecie dentestica Katowice, łącząc wieloletnie doświadczenie i nowoczesne technologie, korygujemy kształt zębów, eliminujemy przerwy w uzębieniu, przebarwienia, czy przekrzywienia u pacjentów w każdym wieku. Wykonujemy następujące zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej:

  • licówki porcelanowe,
  • korony i mosty ceramiczne,
  • wkłady i nakłady porcelanowe (inlay / onlay),
  • korekty kształtu i koloru zębów za pomocą materiałów dentystycznych (tzw. bonding)
  • uzupełnianie ubytków w oparciu o najnowsze techniki implantologiczne,
  • wybielanie zębów metodą nakładkową z zastosowaniem szyn indywidualnych i żelu
  • wybielanie zębów metodą gabinetową z zastosowaniem nowoczesnej lampy diodowej
  • całkowicie bezbolesne wybielanie z zastosowaniem nowoczesnego lasera Lastronix

Umów się na wizytę!

Jak wygląda proces przeprowadzania zabiegów z zakresu stomatologii estetycznej?

Pierwszym etapem leczenia estetycznego jest konsultacja stomatologiczna podczas, której lekarz zapoznaje się z oczekiwaniami pacjenta i wykonuje pełne badanie stomatologiczne oraz niezbędną diagnostykę, Na tej podstawie przygotowujemy dla pacjenta indywidualny plan leczenia wraz z wizualizacją na ekranie komputera oraz jeżeli jest taka potrzeba wykonujemy również wizualizację w ustach u pacjenta, tak, aby mógł „poczuć się” w przyszłym uśmiechu. Trzeba tu dodać, że ten rodzaj wizualizacji (tzw. mock up) jest jedynie na chwile tj. na czas wizyty a następnie po akceptacji i wykonaniu zdjęć jest bezboleśnie usuwany z zębów. Następnie

dokonujemy ewentualne korekty kształtu i koloru zębów, na zakończenie oferując gamę zabiegów, pozwalających pozbyć się przebarwień czy problemów ze szkliwem. Czasami gabinetowe wybielanie zębów nie wystarcza, wtedy proponujemy naszym pacjentom licówki — cienkie porcelanowe płatki mocowane do zębów, dzięki którym jesteśmy w stanie operować kształtem i kolorem zębów. Wszystkie oferowane przez nas zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej zapewniają naturalny wygląd zębów i długotrwałe efekty. Całe leczenie estetyczne jest na każdym etapie konsultowane i akceptowane przez Pacjenta, tak, aby finalny efekt był tym wymarzonym uśmiechem!

Naturalny uśmiech

Nieskazitelnie białe i proste zęby to efekt zabiegów stomatologii estetycznej. Dzięki zabiegom takim jak wybielanie czy stosowanie licówek porcelanowych, nasi pacjenci mogą cieszyć się idealnym i naturalnym uśmiechem przez długi czas. W gabinecie dentestica Katowice dbamy o indywidualne podejście do pacjentów, dzięki któremu dostosowujemy odpowiednie zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej pod każdego pacjenta. Korzystamy z najnowocześniejszych rozwiązań, które umożliwiają nam wizualizację nowego uśmiechu przed rozpoczęciem leczenia, tak, aby każdy pacjent mógł się upewnić, jakiego efektu oczekuje.

Digital Smile Design w gabinecie dentestica Katowice

Zdecydowanie się na zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej często wiążą się z niewiadomą dotyczącą finalnego efektu. W dentestica Katowice dbamy o komfort pacjentów, i oferujemy możliwość przymierzenia swojego nowego uśmiechu jeszcze przed rozpoczęciem leczenia!

Technologia Digital Smile Design (DSD), z której korzystamy, daje nam możliwość zobaczenia efektu końcowego leczenia, dzięki czemu znacząco podnosimy przewidywalność przeprowadzanych zabiegów i spełniamy marzenia naszych pacjentów. Technologia Digital Smile Design projektuje nowy uśmiech na podstawie kształtu twarzy i indywidualnych preferencji pacjenta. Taki projekt zębów trafia najpierw na zdjęcia, a potem do pracowni protetycznej, gdzie powstaje fizyczny model zmienionego uśmiechu. Podczas wizyty nasi pacjenci przymierzają tzw. mock up, czyli poglądowy model prezentujący końcowy efekt leczenia, i podejmują ostateczną decyzję co do wyglądu swoich zębów. Dzięki korzystaniu z DSD, leczenie przebiega w komfortowych warunkach, a pacjenci dokładnie wiedzą, czego spodziewać się po zakończeniu wszystkich zabiegów.

Wybielanie zębów Katowice

Na kolor naszych zębów wpływ ma nie tylko naturalny proces ścierania się szkliwa, ale też palenie papierosów, czy spożywanie określonych produktów, takich jak jagody, czerwone wino, herbata, (zwłaszcza zielona), kawa, czy ciemne sosy. Im więcej mocno barwiących produktów w naszej diecie, tym ważniejsza jest regularna higiena zębów. Można również udać się na zabieg wybielania, który może zmienić kolor zębów o kilka odcieni.

Przed zabiegiem wybielania wszystkie zęby muszą być całkowicie zdrowe i wyleczone z ubytków próchnicowych. W kolejnym kroku zostaje przeprowadzona dokładna higienizacja, podczas której usuwane są osady i kamień nazębny. W gabinecie dentestica Katowice oferujemy zarówno wybielanie gabinetowe z wykorzystaniem nowoczesnego lasera lub lampy diodowej, jak i wybielanie nakładkowe (domowe). Podczas zabiegu wybielania w gabinecie, na zęby nakładany jest specjalny preparat, który później zostaje aktywowany za pomocą lampy diodowej. Efekty zabiegu utrzymują się około dwóch lat.

Przed wybielaniem nakładkowym pobierany jest wycisk uzębienia pacjenta, dzięki któremu stworzone zostają specjalne nakładki używane później w domu. Nakładki napełnia się co noc specjalnym preparatem i śpi w nich zwykle około 2 tygodni.

Obydwie metody wybielania są całkowicie bezpieczne, a dzięki korzystaniu z nowoczesnych rozwiązań, całkowicie bezbolesne.

Licówki Katowice

Licówki pozwalają nie tylko znacząco zmienić kolor naszych zębów, ale też ich kształt i długość. W gabinecie dentestica Katowice oferujemy zakładanie licówek porcelanowych, które sąnajtrwalszym rozwiązaniem. Podczas całego procesu współpracujemy z pracownią protetyczną oraz wspomagamy się nowoczesnymi technologiami, pozwalającymi na wizualizację nowego uśmiechu.

Do wykonania licówek stosuje się najwyższej jakości porcelanę, z której tworzone są indywidualnie cieniutkie płytki, przyklejane później do powierzchni zębów. Licówki porcelanowe są odporne na ścieranie i nie odbarwiają się. Jeżeli tylko pamiętamy o prawidłowej higienie jamy ustnej, efekty uzyskane przez założenie licówek utrzymają się przez wiele lat.

Bonding Katowice

Jednym z zabiegów wykorzystywanych w stomatologii estetycznej jest bonding (licówki kompozytowe) — nieinwazyjna metoda polegająca na pokryciu zęba cienką warstwą kompozytu. Bonding pomaga szybko odbudować zęby i pozbyć się przebarwień. Cały zabieg odbywa się podczas jednej wizyty u stomatologa po wcześniejszym ich zaprojektowaniu i wykonaniu specjalnej szyny przez laboratorium protetyczne. Bonding jest zalecany przy niewielkich korektach kształtu zębów, które ulegają np. złamaniu czy pęknięciu.

Zabieg bondingu jest całkowicie bezbolesny, jego efekty są widoczne od razu, a przy dbaniu o prawidłową higienę, utrzymują się kilka lat. Nie jest to jednak tak trwała odbudowa jak licówki porcelanowe.

Najczęściej zadawane pytania

Czy przed wybieleniem trzeba wymienić wszystkie plomby?

Nie, jeśli są szczelne. Natomiast te, które już nie zapewniają ochrony przed wnikaniem do środka zęba bakterii z powodu nieszczelności trzeba wymienić. Podobnie jak należy wyleczyć wszystkie ubytki próchnicowe. Używane podczas wybielania środki nie mogą wniknąć do zęba głęboko, ponieważ w takim przypadku mogłyby go uszkodzić.

Czy licówki to trwałe rozwiązanie?

Licówki porcelanowe są trwałym rozwiązaniem problemu przebarwionych, ukruszonych lub startych zębów. Ich trwałość to przy zachowaniu prawidłowej higieny ok. 15 lat.

Licówki kompozytowe (bonding) są sposobem na przywrócenie zębom estetycznego wyglądu podczas 1 wizyty, natomiast wymagają okresowego odświeżania mniej więcej po ok 2 latach.

Czy podczas projektowania mojego nowego uśmiechu mam wpływ na to jak będą wyglądały moje nowe zęby?

Tak, dzięki nowoczesnym technologiom korzystamy z bazy kształtów i kolorów zębów, ale też możemy je modyfikować. Często też przed projektem prosimy Pacjenta o przyniesienie fotografii z czasu, kiedy jeszcze uśmiech nie był zniszczony i na tej bazie proponujemy nowy projekt.

Również etap wizualizacji (mock up) jest momentem do naniesienia korekt zgodnie z oczekiwaniami Pacjenta.

0
Lata doświadczenia
0
Wyleczonych pacjentów
0
Założonych koron
0
Osób w zespole