Stomatologia zachowawcza Katowice

Piękny uśmiech to nie tylko walory estetyczne, ale przede wszystkim oznaka zdrowych zębów, bez ubytków i próchnicy. Nadwrażliwość przy jedzeniu słodkich pokarmów, silny ból zęba czy złamanie zęba są często efektem próchnicy, która jest najczęstszym problemem, z jakim mierzą się pacjenci gabinetów stomatologicznych. Warto zauważyć, że próchnica jest chorobą, którą da się zdusić w zarodku, ale nieleczona prowadzi do wielu konsekwencji, łącznie z utratą uzębienia. W dentestica Katowice pomagamy walczyć z próchnicą za pomocą nowoczesnych metod, każdorazowo dostosowując je do indywidualnych potrzeb pacjentów.

Poznaj ekspertów dentestica Katowice

Za skutecznie przeprowadzone leczenie odpowiedzialni są przede wszystkim doświadczeni lekarze. Sprawdź, w czym specjalizują się eksperci pracujący w gabinecie, gdzie podnosimy swoje kwalifikacje, i jakie mamy podejście do pacjentów.

Dr n. med. Aleksandra Drozd 

W dentestica zajmuję się stomatologią zachowawczą, stomatologią estetyczną i protetyką, jednak jej specjalizacją jest leczenie periodontologiczne oraz implantologiczne. Do pracy podchodzi z pasją i zaangażowaniem. Stawia na najwyższą jakość usług oraz zadowolenie i komfort pacjentów. Priorytetem dla dr Drozd jest wykonywanie zabiegów profesjonalnie i precyzyjnie. Jak sama mówi: ,,Zdrowie pacjentów i finalny efekt estetyczny są dla mnie najważniejsze”

Dr Agata Bartoś

Dr Agata Bartoś ukończyła studia na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w 2019 roku i od tego momentu nieustannie podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w wielu kursach i szkoleniach. Stale poszerza swoją wiedzę, aby pacjenci gabinetu czuli się zaopiekowani. Specjalizuje się głównie w stomatologii zachowawczej, dziecięcej i ortodoncji. Dzięki swojemu podejściu do pacjentów, nawet najmłodsi wspominają wizytę u dentysty z uśmiechem. Dr Agata Bartoś zajmuje się również estetyczną odbudową zębów.

 

Dr Jakub Rydzak

Jest absolwentem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, gdzie uzyskał stypendium Rektora dla najlepszych studentów kierunku lekarsko-dentystycznego.

W trakcie studiów brał czynny udział w działaniu koła naukowego przy katedrze Stomatologii Zachowawczej z endodoncją. Stale pogłębia wiedzę uczestnicząc w licznych konferencjach i kursach. Jest autorem i współautorem publikacji w specjalistycznych czasopismach medycznych. W 2019 roku, dzięki autorskiemu badaniu, zdobył pierwsze miejsce na międzynarodowej konferencji „International Medical Congress of Silesia”.

 

Poznaj efekty naszego leczenia.

Metamorfoza #1 – Leczenie próchnicy

Pacjent po pierwszym etapie leczenia. Wyleczono wszystkie ubytki próchnicowe.

metamorfoza pacjenta

Przed

metamorfoza pacjenta

Po

Metamorfoza #2 – Kompleksowe leczenie zachowawcze

Pacjent po pierwszym etapie leczenia. Wyleczono wszystkie ubytki próchnicowe. Skierowano do leczenia ortodontycznego.

metamorfoza pacjenta

Przed

Po

Co warto wiedzieć o stomatologii zachowawczej?

Bakterie, które znajdują się w jamie ustnej, mogą prowadzić do próchnicy, która, im bardziej zaawansowana, tym bardziej niszczy nasze zęby. Co więcej, nieleczona próchnica może mieć również wpływ na resztę naszego organizmu i prowadzić do chorób serca czy nerek, nie mówiąc o innych przykrych konsekwencjach, jak np. schorzenia dziąseł i nieprzyjemny zapach z ust.

W dentestica Katowice dbamy o indywidualne podejście do każdego pacjenta, oferując szczegółowy plan leczenia i edukując w zakresie zachowania prawidłowej higieny jamy ustnej, co bezpośrednio wpływa na długość utrzymania efektów leczenia i zdrowie jamy ustnej. Materiały, z których korzystamy w trakcie leczenia zachowawczego są najwyższej jakości, i pozwalają szczelnie wyleczyć powstałe ubytki, to jest odbudować kształt, kolor i funkcję zębów tym samym przywracając ich naturalny wygląd i prawidłową funkcję. Co więcej, dbamy o to, żeby wizyty przebiegały w bezstresowej atmosferze i pełnym komforcie. Każde leczenie zębów standardowo przebiega w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu jest całkowicie bezbolesne.

W określonych przypadkach, zwłaszcza przy znacznym zniszczeniu zęba próchnicą lub urazem stosujemy też specjalne wypełnienia onlay/inlay, przygotowywane cyfrowo w laboratorium protetycznym.

Umów się na wizytę!

Jak przebiega leczenie z zakresu stomatologii zachowawczej?

Pierwszym etapem leczenia jest konsultacja stomatologiczna w trakcie której lekarz wysłuchuje oczekiwań pacjenta względem leczenia, wykonuje pełną diagnostykę jamy ustnej, przedstawia stan obecny oraz wstępnie proponuje i omawia możliwości leczenia. Kolejnym krokiem jest przedstawienie pacjentowi planu leczenia, który jest jednocześnie kosztorysem.

Gabinet dentestica w Katowicach jest wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt, a leczenie przebiega w oparciu o szczegółową diagnostykę przy użyciu kamer wewnątrzustnych oraz

analizy zdjęć pantomograficznych czy punktowych (tzw. przylegających), które wykonujemy na miejscu, bez konieczności udawania się do innych placówek. Dzięki temu nie tylko jesteśmy w stanie jeszcze skuteczniej leczyć naszych pacjentów, ale też zaoferować kompleksową diagnostykę i holistyczne podejście do zdrowia jamy ustnej.

Następnym etapem jest leczenie. Eksperci w gabinecie dentestica dzięki pracy w powiększeniu (lupy/ mikroskop) precyzyjnie oczyszczają zarażone tkanki, dbając jednocześnie o komfort pacjenta i bezbolesny przebieg zabiegu. Dzięki nowoczesnemu komputerowemu znieczuleniu The Wand, wizyta w gabinecie stomatologicznym dentestica Katowice jest całkowicie bezbolesna i komfortowa. W kolejnym etapie lekarz wypełnia powstałe ubytki próchnicowe odtwarzając naturalny kształt i kolor zębów. Oferujemy szereg rozwiązań, dzięki którym możemy dostosować metodę leczenia do indywidualnych potrzeb pacjenta, a nasze wieloletnie doświadczenie i ogromna precyzja sprawiają, że efekty leczenia są trwałe i pozwalają cieszyć się zdrowym uśmiechem przez długie lata.

W myśl zasady, że lepiej zapobiegać, niż leczyć, proponujemy naszym pacjentom wizyty kontrolne wraz z podstawowymi zabiegami z zakresu stomatologii zachowawczej co 6 miesięcy. To właśnie dzięki profilaktyce możemy cieszyć się pięknym i naturalnym uśmiechem przez długie lata. Regularne wizyty u stomatologa pomogą również wykryć ewentualne ubytki próchnicowe na wczesnym etapie, co pozwala nie tylko zminimalizować ilość utraconych własnych tkanek, ale też przywrócić zdrowie jamy ustnej szubko i bez dodatkowych komplikacji.

Najczęściej zadawane pytania

Jak często powinny odbywać się wizyty kontrolne?

Zalecamy pojawianie się w gabinecie stomatologicznym przynajmniej co pół roku. Dzięki regularnym wizytom kontrolnym, lekarz jest w stanie wykryć zmiany chorobowe na wczesnym etapie i zaplanować konieczne leczenie.

Czy od razu po wizycie można jeść i pić?

Materiał, z którego składa się wypełnienie, jest utwardzany specjalną lampą, w związku z czym nie istnieje ryzyko odkształcenia się lub wypadnięcia wypełnienia. Pacjencji mogą pić i jeść bezpośrednio po zakończonej wizycie.

Czy wypełnienia światłoutwardzalne są trwałe?

Stosowane przez nas rozwiązania podążają za najnowszymi metodami wykorzystywanymi w stomatologii, przez co są trwałe i skuteczne. Materiał kompozytowy, z którego wykonane jest wypełnienie, jest bardzo wytrzymały.

0
Lata doświadczenia
0
Wyleczonych pacjentów
0
Założonych koron
0
Osób w zespole