Chirurgia stomatologiczna Katowice

Chirurgia stomatologiczna to dziedzina stomatologii zajmująca się leczeniem operacyjnym jamy ustnej i stanowi często jeden z etapów kompleksowego leczenia stomatologicznego. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii, naszemu wieloletniemu doświadczeniu i wykształceniu kierunkowemu chirurgia stomatologiczna daje wiele możliwości związanych z przygotowaniem pacjenta do dalszych prac protetycznych, implantologicznych i leczenia ortodontycznego.

Stosowanie powiększenia i minimalnie inwazyjnych metody leczenia chirurgicznego pozwala

skrócić czas gojenia, zwiekszyć przewidywalność zabiegu i dać komfort pacjentowi.

Poznaj ekspertów dentestica Katowice

Za skutecznie przeprowadzone leczenie odpowiedzialni są przede wszystkim doświadczeni lekarze. Sprawdź, w czym specjalizują się eksperci pracujący w gabinecie, gdzie podnosimy swoje kwalifikacje, i jakie mamy podejście do pacjentów.

Dr n. med. Aleksandra Drozd 

W dentestica zajmuję się  stomatologią estetyczną i protetyką i stomatologią zachowawczą, jednak jej domeną jest leczenie periodontologiczne oraz implantologiczne.

Do pracy podchodzi z pasją i zaangażowaniem. Stawia na najwyższą jakość usług oraz zadowolenie i komfort pacjentów. Priorytetem dla dr Drozd jest wykonywanie zabiegów profesjonalnie i precyzyjnie. Jak sama mówi: ,,Zdrowie pacjentów i finalny efekt estetyczny są dla mnie najważniejsze”

Lek.dent. Olga Petruszka 

Specjalizuje się w chirurgii stomatologicznej, implantologii i periodontologii.

W dentestica przeprowadza zabiegi chirurgiczno – implantologiczne oraz skomplikowne rekonstrukcje kości wyrostków zębodołowych.

W 2003 roku ukończyła wydział stomatologii na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Staże i praktyki odbyła w klinice DRRUSS w Toronto w Kanadzie.

Poznaj efekty naszego leczenia.

Metamorfoza #1 – Usunięcie zęba i regeneracja kości

Pani Alicja 35 lat z Katowic, zgłosiła się celem usunięcia zęba oraz wstawienia w jego miejsce implantu. Aby zapewnić prawidłową kość dla przyszłego implantu bezpośrednio po usunięciu zniszczonego próchnicą zęba dokonana została regeneracja kości polegająca na wprowadzeniu w zębodół biozgodnego materiału kościotwórczego. Dzięki temu kość nie zapadła się i zapewniła doskonałą stabilizację dla implantu.

Przed

Po

Co warto wiedzieć o chirurgi stomatologicznej?

Chirurgia stomatologiczna obejmuje szereg zabiegów, pomagających usunąć ogniska zakażenia i przywrócić prawidłowe funkcjonowanie naszych zębów i dziąseł. Do najczęściej wykonywanych zabiegów z zakresu chirurgii stomatologicznej należy m.in.: usuwanie zębów, resekcje korzeni, wydłużenie korony klinicznej, regeneracja kości (w tym najlepszym rozwiązaniem jest wykorzystanie własnych tkanek pacjenta takich jak usunięty wcześniej i zmielony w odpowiedniej procedurze ząb), zamykanie zatoki szczękowej, przeszczepy dziąseł czy implantologia.

W dentestica Katowice dbamy o to, żeby każdy zabieg z zakresu chirurgi stomatologicznej był w pełni bezbolesny dla pacjentów. Oferujemy nowoczesne znieczulenie The Wand, które pozwala na komfortowy przebieg wizyty. Zwracamy rownież uwagę na to, aby wszystkie zabiegi przebiegały w sposób możliwie mało ingerujący w naturalne tkanki pacjenta, i wspierały szybką rekonwalescencję czyli były minimalnie inwazyjne. Dodatkowo stosujemy zabiegi laserowe przed i po zabiegach z zakresu chirurgii stomatologicznej, co pozwala w nowoczesny bezinwazyjny sposób przyspieszyć czas gojenia pozabiegowego, zmniejszyć lub zniwelować obrzęk.

Jednocześnie zapewniamy też możliwość wykonania ich w narkozie. Dzięki takiemu rozwiązaniu pacjent śpi podczas całego zabiegu.

Umów się na wizytę!

Co warto wiedzieć o chirurgi stomatologicznej?

Zdajemy sobie sprawę, że to właśnie strach przed bólem często powstrzymuje pacjentów przed pojawieniem się w gabinecie stomatologicznym. Dzięki metodom, które stosujemy, zabiegi z zakresu chirurgi stomatologicznej przebiegają w pełnym komforcie pacjenta, bez żadnych dolegliwości bólowych.

Jeżeli jednak standardowe, miejscowe znieczulenie nie wchodzi w grę, oferujemy możliwość skorzystania ze znieczulenia ogólnego — narkozy. Rozwiązanie to jest całkowicie bezpieczne i odbywa się pod czujnym okiem doświadczonego stomatologa, a pacjent budzi się z głębokiego snu po zakończeniu całego zabiegu.

Co warto wiedzieć o chirurgi stomatologicznej?

Każdy zabieg poprzedzony jest szczegółową wizytą konsultacyjną i przygotowaniem planu leczenia. Do diagnostyki pacjentów używamy innowacyjnych technologii takich jak radiowizjografia, tomografia komputerowa czy scanownaie, które pozwalają nam podejść do

problemu holistycznie i szybko zlokalizować źródło problemów. Dzięki temu późniejsze leczenie przebiega szybciej, i jest całkowicie przewidywalne.

Co warto wiedzieć o chirurgi stomatologicznej?

Każdy zabieg poprzedzony jest szczegółową wizytą konsultacyjną i przygotowaniem planu leczenia. Do diagnostyki pacjentów używamy innowacyjnych technologii takich jak radiowizjografia, tomografia komputerowa czy scanownaie, które pozwalają nam podejść do

problemu holistycznie i szybko zlokalizować źródło problemów. Dzięki temu późniejsze leczenie przebiega szybciej, i jest całkowicie przewidywalne.

Chirurgia stomatologiczna w dentestica Katowice

Od wielu lat stawiamy na komfort pacjentów, tym samym nie idąc na kompromisy w jakości wykonywanych przez nas usług. W zabiegach z zakresu chirurgi stomatologicznej wspieramy się nowoczesnymi narzędziami, takimi jak laser firmy Lasotronix, który pomaga nam zarówno podczas zabiegu, jak i po nim, przyśpieszając znacząco procesy rekonwalescencji.

Ekstrakcja zęba — zabieg usunięcia zęba przebiega z wykorzystaniem specjalistycznych narzędzi do atraumatycznego usuwania zębów i nowoczesnych metod znieczulenia. Dzięki temu zapewniamy największą skuteczność i bezpieczeństwo pacjenta. Każde usunięcie zęba w dentestica Katowice przeprowadzane jest z użyciem narzędzi do atraumatycznego ich usuwania tzn. usuwania zębów w łagodny sposób, aby nie naruszyć kości. Po zabiegu korzystamy z lasera, który dzięki terapiom przeciwobrzękowym i przeciwbólowym pozwala zapobiec przykrym powikłaniom, takim jak suchy zębodół, obrzęki czy szczękościsk.

Regeneracja kości – polega na uzupełnieniu bezpośrednio po usunięciu zęba ubytku w kości (miejsca po korzeniu), aby nie doszło do zapadnięcia się kości, które skutkuje często niemożnością wszczepienia implantu, bądź brakiem podparcia dla protezy. Zabieg ten stosujemy też do odtwarzania kości zniszczonej paradontozą.

Oprócz standardowych materiałów kościotwórczych (granulat składem chemicznym zgodny z naszą kością) stosujemy też innowacyjną, ale sprawdzoną metodę regeneracji kości zmielonym w specjalnej procedurze zębem własnym pacjenta, stosując w tym celu młynek Liberdent.

Ekstrakcja zębów zatrzymanych — ząb, który nie wyrżnął się całkowicie, może prowadzić do licznych powikłań i dolegliwości bólowych. Usunięcie takiego zęba pozwoli przywrócić zdrowie i pełną fukcjonalność jamy ustnej.

Usunięcie ósemek — zęby mądrości są często przyczyną wielu dolegliwości. Przyczyniają się do powstania wad ortodontycznych, powodują ból, są też wyjątkowo narażone na rozwój próchnicy. Dzięki naszym metodom usuwanie ósemek przebiega całkowicie bezboleśnie, a zabieg nie wiąże się z późniejszymi dolegliwościami takimi jak suchy zębodół.

Resekcja korzenia — usunięcie wierzchołka korzenia jest stosowane wtedy, gdy wcześniejsze leczenie endodontyczne nie przyniosło oczekiwaych efektów. Zabieg ten jest całkowicie bezbolesny i bezpieczny, a dzięki jego przeprowadzeniu, jesteśmy w stanie przywrócić prawidłowe funkcjonowanie jamy ustnej bez konieczności usuwania zęba.

Podcięcie więdzidełka — podcięcie wędzidełka może wspomóc leczenie wad zgryzu i diastemy (szpary między jedynkami) Zabieg wykonuje się laserowo, dzięki czemu nie ma konieczności późniejszego zszywania tkanek.

Wydłużenie korony klinicznej – zabieg ten jest konieczny w przypadku, kiedy ząb jest zniszczony poddziąsłowo, a ząb jest odbudowany z pomocą korony protetycznej lub w przebiegu leczenia uśmiechu dziąsłowego.

Podniesienie dna zatoki szczękowej – może być konieczne przed przeprowadzeniem leczenia implantologicznego. Zabieg polega na stworzeniu kości dla implantu i odbywa się poprzez wypełnienie części zatoki szczękowej bezpiecznym materiałem kościotwórczym ,pokrycie jej śluzówką i zszycie miejsca zabiegu. Rekonstrukcja tkanki trwa kilka tygodni, i jest całkowicie bezpieczna dla pacjenta.

Wszczepianie implantów — wszczepianie implantów to najczęściej wykonywana procedura mająca na celu odtworzenie korzenia brakującego zęba. Zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym ( na życzenie pacjenta może być przeprowadzony w narkozie) i polega na odsłonięciu dziąsła, wszczepieniu w kość tytanowej śrubki) i zaszyciu dziąsła. Po okresie integracji można implant obciążyć koroną.

Najczęściej zadawane pytania

Czy zawsze trzeba usuwać ósemki?

Zęby mądrości tzw. ósemki, choć nie są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania jamy ustnej nie zawsze należy usuwać. Jeżeli natomiast zęby mądrości są zaklinowane o siódemki, nie rokują prawidłowego wyrżnięcia, nie ma dla nich miejsca w łuku zębowym, pojawiają się w ich okolicy stany zapalne i/ lub ból, ich ustawienie uniemożliwia prawidłowe i skuteczne usuwanie płytki nazębnej konieczna jest konsultacja chirurgiczna, podczas której lekarz przeprowadza badanie i precyzyjną diagnostykę ustalając wskazania do ekstrakcji.

Czy zabiegi chirurgii stomatologicznej są bolesne?

Wszystkie zabiegi są standardowo wykonywane w znieczuleniu miejscowym, które w obecnych czasach jest całkowicie skuteczne i bezpieczne. Nowoczesna stomatologia oferuje szereg rozwiązań tym możliwość wykonania zabiegów w znieczuleniu ogólnym czyli narkozie, dzięki której pacjent pod opieką zespołu anestezjologicznego „przesypia” zabieg.

Na co należy zwrócić uwagę przed zdecydowaniem się na zabieg z zakresu chirurgii stomatologicznej?

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na doświadczenie i wykształcenie lekarzy mających wykonać zabieg oraz na wyposażenie gabinetu. Lekarze stosujący zabiegi z zakresu mikrochirurgii i pracujący w powiększeniu wykonują zabiegi precyzyjnie. Nie bez znaczenia jest również wyposażenie sprzętowe placówki. Takie urządzenia jak radiowizjografia pozwala lekarzowi na dokładne zaplanowanie zabiegu. Możliwość skorzystania z nowoczesnych technologii eliminacji bólu jak narkoza zapewniają pacjentowi komfort w trakcie zabiegu oraz wykorzystanie lasera w przebiegu gojenia pozabiegowego umożliwia zmniejszenie dolegliwości w tym okresie.

0
Lata doświadczenia
0
Wyleczonych pacjentów
0
Założonych koron
0
Osób w zespole