Równe, jasne i naturalne zęby


Pani Marzena lat 42 z Gliwic marzyła o pięknych, naturalnych, prostych zębach bez przebarwień. Jej troską był też jak to określiła „nierówny zgryz”. Podczas badania okazało się również, że korekty wymaga girlanda dziąsłowa.

Po fazie higienizacyjnej i niezbędnej korekcie girlandy dziąsłowej  strefie estetycznej wykonane zostały korony i licówki.

Ze względu na wysokie oczekiwania estetyczne Pacjentki praca nad efektem ostatecznym trwała nieco dłużej tj. ok 4 tygodnie, ale jak sama Pani Marzena potwierdza, wysiłek był wart oczekiwania. Efekt jest ponadprzeciętny💥.

Uśmiech szyty na miarę, uśmiech, który uwalnia od kompleksów


Z taką prośbą zgłosiła się Pani Marta lat 46 z Katowic, której marzeniem był Hollywood smile.
Po wstępnej fazie higienizacyjnej i wyleczeniu ubytków przeprowadzono zabieg wydłużenia koron klinicznych celem eliminacji uśmiechu dziąsłowego tzw. gummy smile. Kolejnym etapem było wykonanie koron porcelanowych na zęby górne.
Najjaśniejszy z białych, przezierne brzegi sieczne, mamelony i „fale Dunaju”- wszystkie te elementy kryją się w nowym uśmiechu p. Marty

Licówki porcelanowe „Hollywood smile”


Pani Małgorzata lat 43 zgłosiła się do gabinetu dentestica z prośbą o metamorfozę uśmiechu. Pacjentka była niezadowolona ze swojego uśmiechu z powodu znacznego starcia szkliwa zębów zarówno od strony wargowej jak i od strony brzegów siecznych marzyła o większych zębach i jaśniejszym uśmiechu. Ponieważ „apetyt rośnie w miarę jedzenia” a bonding ma swoje ograniczenia pani Małgorzata początkowo zachwycona nowym uśmiechem na kolejnej kontroli poprosiła o licówki w stylu Hollywood smile.
Wyszło SPEKTAKULARNIE. Hollywood smile na lata!

Uśmiech dziąsłowy i licówki


Pani  Alicja lat 38 z Anglii zgłosiła się do mnie z prośbą o metamorfozę uśmiechu.  Pani Alicja marzyła o licówkach. W trakcie konsultacji okazało się, że potrzebna jest tez korekta linii dziąsłowej – tzw. gummy smile.
Zaplanowano też leczenie zachowawcze oraz uzupełnienie braków w odcinkach bocznych.
Po wstępnym etapie przygotowawczym (jak zawsze higienizacja, leczenie ubytków) wykonano zabieg wydłużenia koron klinicznych celem likwidacji dysproporcji w estetyce biało – różowej.
Tym razem przygotowanie zębów pod licówki było bardziej wymagające, bo potrzebna była nieznaczna zmiana kształtu zębów z trójkątnych na prostokątne tak, aby kształt zębów korespondował z kształtem twarzy.
Pacjentka była bardzo zadowolona z efektu

Korony porcelanowe i protezy szkieletowe


Pan Roman lat 67 z Katowic zgłosił się po pomoc w naprawie uzębienia i uwidocznienie zębów w uśmiechu.
Wieloletnie zaniedbania sprawiły, że wyglądał jak osoba bezzębna.
zniszczenie zębów i braki w uzębieniu utrudniały funkcjonowanie w życiu codziennym.
Po wstępnej fazie higienizacyjnej uratowano korzenie dwójek i zrekonstruowano zgryz.
Ze względów finansowych braki zębowe zostały uzupełnione protezami szkieletowymi, które poprzez specjalne klamry przenoszą siły żucia nie na dziąsła, ale w najbardziej możliwy fizjologicznie dla protez sposób czyli na korony.
Pacjent zachwycony i twierdzi, że odmłodniał!

Całkowita metamorfoza uśmiechu – protezy na implantach


Pan Robert lat 45 zgłosił się z problemem brzydkich zębów. Ze względu na ograniczenia ogólnozdrowotne i finansowe zdecydowaliśmy o usunięcie zepsutych zębów i uzupełnieniu braków protezami na implantach. Pacjent przed zabiegiem był w gabinecie na jednej wizycie diagnostycznej i po wykonaniu scanów zaprojektowano i wykonano dla niego nowe zęby. Zabieg odbył się w znieczuleniu ogólnym (narkozie). Następnego dnia po zabiegu szczęśliwy Pacjent wyznał, że nigdy nie miał tak pięknych zębów, a całe życie o tym marzył.
Siostra Pacjenta powiedziała, że nowe zęby odmłodziły Jego twarz o 10 lat!

Proteza na implantach i dolne korony pełnoceramiczne na zębach i implantach


Pan Czesław lat 63 zgłosił się celem wymiany starych uzupełnień protetycznych w górnym łuku oraz leczenia i uzupełnienia zębów w łuku dolnym. Wyleczono wszystkie zęby, które tego wymagały i usunięto zęby nienadające się do pozostawienia. Łuk górny zaopatrzono protezą na implantach (teleskopy) a w dolnym łuku wykonano korony pełnoceramiczne na zębach własnych i implantach. Szczęśliwy Pacjent nagrodził zespół pięknymi bukietami kwiatów!

Korony porcelanowe


Pani Joanna, lat 42 z Krakowa, zgłosiła się do dentestica z prośbą o pomoc w poprawie uśmiechu. Jej główną bolączką były żółte i zniszczone zęby oraz sine dziąsło nad lewą górną dwójką. Po fazie higienizacyjnej i leczeniu zachowawczym wykonano wydłużenie korony klinicznej lewej górnej dwójki. Po wygojeniu dziąsła wykonano korony porcelanowe na górne zęby. Pani Joanna na kontroli powiedziała, że zarówno ona jak i jej otoczenie zachwyceni są naturalną i bardzo estetyczną zmianą.

Korony porcelanowe i protezy szkieletowe


Nasz Pacjent p. Tomasz lat 66 z Katowic zgłosił się  z prośbą o wymianę starych koron na górze oraz odbudowę zniszczonych zębów i braków zębowych na dole.

Po wstępnej fazie higienizacyjnej i niezbędnym leczeniu zdjęto stare mosty na górze i wykonano nowe mosty oraz  korony na zęby dolne. Tym razem braki zostały odbudowane za pomocą protezy szkieletowej za zatrzaskach. To ruchome rozwiazanie protetyczne, które nie tylko w fizjologiczny sposób przenosi siły żucia na zęby, ale też jest bardzo stabilne.

Licówki


Pani Maria lat 68 z Mikołowa długo „dojrzewała” do decyzji o wykonaniu licówek, ale jak zobaczyła efekt finalny powiedziała mi : „Pani Doktor, teraz żałuję, że tak długo zwlekałam. To właśnie ten efekt o jakim marzyłam”.
Wykonane zostały mosty ceramiczne w odcinkach bocznych i licówki porcelanowe od czwórki do czwórki.
Nie zawsze Pacjenci oczekują bieli, często pod pojęciem „ładne” kryją im się inne wartości. Dlatego warto rozmawiać, żeby określić i doprecyzować ich oczekiwania.