Uśmiech dziąsłowy i licówki


Pani  Alicja lat 38 z Anglii zgłosiła się do mnie z prośbą o metamorfozę uśmiechu.  Pani Alicja marzyła o licówkach. W trakcie konsultacji okazało się, że potrzebna jest tez korekta linii dziąsłowej – tzw. gummy smile.
Zaplanowano też leczenie zachowawcze oraz uzupełnienie braków w odcinkach bocznych.
Po wstępnym etapie przygotowawczym (jak zawsze higienizacja, leczenie ubytków) wykonano zabieg wydłużenia koron klinicznych celem likwidacji dysproporcji w estetyce biało – różowej.
Tym razem przygotowanie zębów pod licówki było bardziej wymagające, bo potrzebna była nieznaczna zmiana kształtu zębów z trójkątnych na prostokątne tak, aby kształt zębów korespondował z kształtem twarzy.
Pacjentka była bardzo zadowolona z efektu

Całkowita metamorfoza uśmiechu – protezy na implantach


Pan Robert lat 45 zgłosił się z problemem brzydkich zębów. Ze względu na ograniczenia ogólnozdrowotne i finansowe zdecydowaliśmy o usunięcie zepsutych zębów i uzupełnieniu braków protezami na implantach. Pacjent przed zabiegiem był w gabinecie na jednej wizycie diagnostycznej i po wykonaniu scanów zaprojektowano i wykonano dla niego nowe zęby. Zabieg odbył się w znieczuleniu ogólnym (narkozie). Następnego dnia po zabiegu szczęśliwy Pacjent wyznał, że nigdy nie miał tak pięknych zębów, a całe życie o tym marzył.
Siostra Pacjenta powiedziała, że nowe zęby odmłodziły Jego twarz o 10 lat!

Proteza na implantach i dolne korony pełnoceramiczne na zębach i implantach


Pan Czesław lat 63 zgłosił się celem wymiany starych uzupełnień protetycznych w górnym łuku oraz leczenia i uzupełnienia zębów w łuku dolnym. Wyleczono wszystkie zęby, które tego wymagały i usunięto zęby nienadające się do pozostawienia. Łuk górny zaopatrzono protezą na implantach (teleskopy) a w dolnym łuku wykonano korony pełnoceramiczne na zębach własnych i implantach. Szczęśliwy Pacjent nagrodził zespół pięknymi bukietami kwiatów!

Korony porcelanowe


Pani Joanna, lat 42 z Krakowa, zgłosiła się do dentestica z prośbą o pomoc w poprawie uśmiechu. Jej główną bolączką były żółte i zniszczone zęby oraz sine dziąsło nad lewą górną dwójką. Po fazie higienizacyjnej i leczeniu zachowawczym wykonano wydłużenie korony klinicznej lewej górnej dwójki. Po wygojeniu dziąsła wykonano korony porcelanowe na górne zęby. Pani Joanna na kontroli powiedziała, że zarówno ona jak i jej otoczenie zachwyceni są naturalną i bardzo estetyczną zmianą.

Licówki


Pani Maria lat 68 z Mikołowa długo „dojrzewała” do decyzji o wykonaniu licówek, ale jak zobaczyła efekt finalny powiedziała mi : „Pani Doktor, teraz żałuję, że tak długo zwlekałam. To właśnie ten efekt o jakim marzyłam”.
Wykonane zostały mosty ceramiczne w odcinkach bocznych i licówki porcelanowe od czwórki do czwórki.
Nie zawsze Pacjenci oczekują bieli, często pod pojęciem „ładne” kryją im się inne wartości. Dlatego warto rozmawiać, żeby określić i doprecyzować ich oczekiwania.