Leczenie stomatologiczne w narkozie katowice
Leczenie zębów pod narkozą to idealne rozwiązanie dla pacjentów, którzy podczas zabiegów stomatologicznych chcą się czuć komfortowo, a wizytom często towarzyszy stres. W gabinecie dentestica Katowice oferujemy szeroki wybór nowoczesnych znieczuleń wraz z możliwością wyleczenia zębów w pełnej narkozie, pod nadzorem anestezjologa.
Dysponujemy doświadczonym personelem i nowoczesnym sprzętem, który gwarantuje pełne bezpieczeństwo pacjenta.
Zabiegami bardzo często wykonywanymi w znieczuleniu ogólnym są zabiegi usuwania zębów (zwłaszcza zatrzymanych ósemek), zabiegi implantacji, resekcji. Niemniej nie ma przeciwwskazań do wykonywania innych zabiegów z zakresu stomatologii (np. leczenia zębów) w znieczuleniu ogólnym.
Poznaj ekspertów dentestica Katowice
Za skutecznie przeprowadzone leczenie odpowiedzialni są przede wszystkim doświadczeni lekarze. Sprawdź, w czym specjalizują się eksperci pracujący w gabinecie, gdzie podnosimy swoje kwalifikacje, i jakie mamy podejście do pacjentów.
Dr n. med. Aleksandra Drozd
W dentestica zajmuję się stomatologią zachowawczą, stomatologią estetyczną i protetyką, jednak jej specjalizacją jest leczenie periodontologiczne oraz implantologiczne. Do pracy podchodzi z pasją i zaangażowaniem. Stawia na najwyższą jakość usług oraz zadowolenie i komfort pacjentów. Priorytetem dla dr Drozd jest wykonywanie zabiegów profesjonalnie i precyzyjnie. Jak sama mówi: ,,Zdrowie pacjentów i finalny efekt estetyczny są dla mnie najważniejsze”.
Dr Joanna Gębka
Dr Joanna Gębka ukończyła studia na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach w 1993 roku. W 1997 roku zdała egzamin 1 stopnia, a 2000 roku, kształcąc się w zakresie anestezjologii i intensywnej terapii, zdała egzamin II stopnia. W 2004 roku, dr Joanna Gębka obroniła rozprawę doktorską pt. „Znieczulenie do operacji rekonstrukcyjnych brzusznego odcinka aorty – porównanie wybranych metod znieczulenia i ocena ich wpływu na przebieg okołooperacyjny”. Ukończyła również studia podyplomowe w zakresie medycyny bólu. Od wielu lat pracuje w Poradni Leczenia Bólu.
Leczenie w narkozie
Kiedy znieczulenie miejscowe lub gaz rozweselający nie wystarczą, możliwe jest wprowadzenie pacjenta w stan pełnej narkozy na czas zabiegu. Leczenie przebiega pod nadzorem zespołu anestezjologicznego , a samo znieczulenie podaje się metodą dożylną lub wziewną, w zależności od preferencji pacjenta. Podczas zabiegu parametry życiowe pacjenta są monitorowane przez specjalistyczny sprzęt — pulsoksymetr i kardiomonitor. Zabiegi stomatologiczne są przeprowadzone po wprowadzeniu pacjenta w stan uśpienia, dzięki czemu na czas ich trwania pacjent ma wyłączoną świadomość i odczuwanie.
Przed planowaną narkozą konieczna jest również konsultacja anestezjologiczna, mająca na celu ustalenie sposobu narkozy oraz wykonanie dodatkowych badań.
Umów się na wizytę!
Jak przebiega narkoza w gabinecie stomatologicznym ?
- Konsultacja i kwalifikacja do zabiegu.
Pierwszym etapem jest konsultacja lekarska w trakcie której należy poinformować lekarza o woli leczenia w narkozie. Lekarz stomatolog po zapoznaniu się ze stanem ogólnym zdrowia podejmuje wstępną decyzję o kwalifikacji pacjenta do narkozy, którą następnie konsultuje z Lekarzem anestezjologiem. W miarę potrzeb zlecane są odpowiednie badania laboratoryjne. Po ustaleniu zakresu zabiegu i wstępnej kwalifikacji Lekarz Anestezjolog podejmuje decyzję, a pacjent jest informowany o zakresie i planowanym przebiegu zabiegu oraz kosztach. Przy braku przeciwwskazań konsultacja anestezjologiczna odbywa się bezpośrednio przed zabiegiem. - Ustalenie terminu zabiegu
Odbywa się po kwalifikacji i jest każdorazowo ustalane indywidualnie. W trakcie tego etapu pacjent jest informowany o zaleceniach przy zabiegowych oraz otrzymuje je na piśmie - Dzień zabiegu
Oacjent zobowiązany jest zgłosić się na zabieg na czczo, ale po zażyciu wszystkich swoich leków (jeżeli takowe na codzień przyjmuje). Po konsultacji anestezjologicznej odbywa się zabieg, w trakcie którego po wprowadzeniu pacjenta w stan „uśpienia” lekarz stomatolog dodatkowo znieczula miejscowo okolicę zabiegową. Celem takiego działania jest dodatkowe zabezpieczenie Pacjenta przed bólem po obudzeniu się. Przez cały czas zabiegu Pacjentowi podawane są leki podtrzymując narkozę, nawadniające oraz przeciwbólowe i w miarę konieczności (zależy to do zakresu zabiegu stomatologicznego) również przeciwobrzękowe.
Po zakończeniu zabiegu Pacjent jest wybudzany i o własnych siłach opuszcza gabinet. Ze względu na specyfikę leków stosowanych do znieczulenia ogólnego zalecenia pozabiegowe omawiane są w obecności osoby towarzyszącej Pacjentowi. Zawsze też prosimy, aby osoba towarzysząc pozostała z Pacjentem kilka godzin po zabiegu.
Najczęściej zadawane pytania
Jak się przygotować do zabiegu w narkozie?
Wszystkie szczegółowe informacje są z Pacjentem omawiane na konsultacji i przy umawianiu terminu, są też przekazywana pisemnie, niemniej ogólna zasada jest taka, żeby do zabiegu w narkozie zgłosić się na czczo (nie jeść min 6 h przed zabiegiem), przyjąć wszystkie standardowo na codzień zażywane leki oraz zapewnić sobie opiekę Osoby Towarzyszącej po zabiegu.
Czy po zabiegu w narkozie można prowadzić auto?
Absolutnie nie! Mimo, iż Pacjent opuszcza gabinet o własnych siłach i jest w pełni sprawny fizycznie nie może prowadzić samochodu przez 24 h po podaniu narkozy.
Czy będę pamiętał/a zabieg?
Samego zabiegu nie, często też zdarza się, że nie pamięta się czasu sprzed zabiegu (ok 1h) i mimo, iż w trakcie wydaje nam się, że pamiętamy czas po zabiegu często jednak wspomnienie to z czasem nam się zamazuje. Tak działają leki używane do narkozy. Natomiast nie oznacza to całkowitego wymazania faktu poddania się zabiegowi narkozy z pamięci.