Profilaktyka Katowice

Odpowiednia higiena jamy ustnej zapewnia długotrwałe efekty leczenia i pozwala cieszyć się zdrowymi zębami przez lata. Codzienna dbałość o higienę jamy ustnej powinna być wspierana przez regularne zabiegi higienizacyjne przeprowadzone w gabinecie stomatologicznym. Nasze doświadczenie pokazuje, że prawidłowo przeprowadzona higienizacja jest jednym z ważniejszych elementów właściwej opieki stomatologicznej, pomagająca uchronić się przed próchnicą i paradontozą.

Poznaj ekspertów dentestica Katowice

Za skutecznie przeprowadzone leczenie odpowiedzialni są przede wszystkim doświadczeni lekarze. Sprawdź, w czym specjalizują się eksperci pracujący w gabinecie, gdzie podnosimy swoje kwalifikacje, i jakie mamy podejście do pacjentów.

Dr n. med. Aleksandra Drozd 

Dr n. med. Aleksandra Drozd 

W dentestica zajmuję się  stomatologią estetyczną i protetyką i stomatologią zachowawczą, jednak jej domeną jest leczenie periodontologiczne oraz implantologiczne.

Do pracy podchodzi z pasją i zaangażowaniem. Stawia na najwyższą jakość usług oraz zadowolenie i komfort pacjentów. Priorytetem dla dr Drozd jest wykonywanie zabiegów profesjonalnie i precyzyjnie. Jak sama mówi: ,,Zdrowie pacjentów i finalny efekt estetyczny są dla mnie najważniejsze”

Poznaj efekty naszego leczenia.

Metamorfoza #1 – Kompleksowy zabieg higienizacji

Pan Kamil lat 47 z Mysłowic zgłosił się celem usunięcia kamienia nazębnego oraz osadów. Był zaskoczony jak bezbolesny był to zabieg oraz jego efektem gładkości zębów po zabiegu. Wszystko to dzięki stosowaniu w dentestica Katowice przez wysoko wykwalifikowaną Higienistkę stomatologiczną kompleksowego zabiegu higienizacji składającego się z usuwaniu kamienia ultradźwiękowym scalerem, piaskowaniu oraz polerowaniu zębów oraz zabiegowi fluoryzacji kończącym procedurę. Dodatkowo otrzymał indywidualny instruktaż higieny jamy ustnej oraz dobrane zostały szczoteczki do przestrzeni międzyzębowych. Dzięki stosowaniu się do otrzymanych zaleceń Pan Kamil nie będzie się już borykał z problemem kamienia nazębnego oraz osadów.

Przed

Po

Kamień nazębny- dlaczego powstaje?

Przyczyną powstawania kamienia nazębnego są bakterie, które osądzając się na naszych zębach po około 48 godzinach ulegają uwapnieniu przez związki zawarte w ślinie, utwardzają się i w ten sposób powstaje kamień nazębny. Nieusunięty- jest przyczyną zapalenia dziąseł, które jest pierwszym etapem mogącym doprowadzić do paradontozy. Jeżeli masz problem z kamieniem – koniecznie zgłoś się do gabinetu higieny stomatologicznej w dentestica Katowice. Tylko właściwe codzienne, regularne usuwanie płytki nazębnej wraz z okresowo wykonanym zabiegiem higienizacyjnym uchroni Cię przed takimi przykrymi konsekwencjami jak krwawienie z dziąseł, stan zapalny jamy ustnej i wypadanie zębów  oraz przykry zapach z ust.

Skąd się bierze przykry zapach z ust?

Powodem przykrego zapachu z ust są nagromadzone na zębach i w przestrzeniach międzyzębowych bakterie, które powodują kamień nazębny i stan zapalny dziąseł. Jeżeli zatem dostrzegasz u siebie ten problem skontaktuj się z dentestica Katowice. Rozwiązaniem jest zabieg higienizacyjny wraz z instruktażem higieny jamy ustnej i doborem szczoteczek do przestrzeni międzyzębowych.

Co warto wiedzieć o higienizacji zębów?

Higienizacje w gabinecie dentestica Katowice są przeprowadzane przez wykwalifikowane higienistki stomatologiczne. Zabieg higienizacji aby był skuteczny musi przebiegać w kilku krokach i być kompleksowy. Polega na usunięciu kamienia nazębnego oraz osadów z powierzchni zębów, które w kolejnych krokach są piaskowane, polerowane i fluoryzowane.

Umów się na wizytę!

Jak wygląda zabieg higienizacji krok po kroku?

  1. Usuwanie kamienia nazębnego jest nazywane scalingiem, i odbywa się przy użyciu ultradźwięków, powodując odrywanie się kamienia z powierzchni zębów. Ta część zabiegu trwa ok 30 min i jest całkowicie bezpieczna dzięki temu, że wysoko wykwalifikowane higienistki w dentestica Katowice pracują w powiększeniu oraz całkowicie  bezbolesna.
  2. Dzięki nowoczesnym technikom abrazji powietrznej przy użyciu urządzenia Sandman higienistki są w stanie oczyszczać zęby dokładniej, niż w przypadku tradycyjnych metod. Piaskowanie, bo tak nazywamy potocznie zabieg wykonywany przy użyciu Sandmana, polega na skierowaniu strumienia suchego piasku na przebarwione i zanieczyszczone powierzenie zębów a dzięki wysokiej precyzji również w bezpieczny sposób w trudno dostępne miejsca.
  3.  Po zabiegu piaskowania zęby są polerowane, aby wygładzić nadtrawione przez bakterie szkliwo. Ta część zabiegu trwa około 20 minut, odbywa się z wykorzystaniem specjalnych past, gumeczek i szczoteczek rotujących. Dzięki temu powierzchnie zębów stają się gładkie i utrudnia to bakteriom odkładanie się na nich, a zatem ogranicza powstawanie kamienia nazębnego w przyszłości.
  4. Ostatnią częścią zabiegu higienizacyjnego w dentestica Katowice jest lakierowane zębów fluorem. Polega to na pokryciu powierzchni zębów preparatem z bezpiecznym związkiem fluoru. Fluoryzacja dostarcza zębom utracone przez kamień minerały i zabezpiecza przed pojawieniem się takich niemiłych dolegliwości jak nadwrażliwość.
  5. Pod zakończonym zabiegu higienizacji każdy pacjent otrzymuje szczegółowy instruktaż codziennej higieny jamy ustnej, zostają również dobrane szczoteczki do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych, które razem z używaniem szczoteczki i nitki dentystycznej są niezbędnym elementem prawidłowej, codziennej higieny jamy ustnej. Prawidłowo i skutecznie używane niwelują powstawanie takich problemów jak kamień nazębny, próchnica, paradontoza, przykry zapach z ust , zapalenie dziąseł i utrata zębów.

Higienizacja przeprowadzona w gabinecie jest zabiegiem całkowicie bezbolesnym, natomiast w trosce o komfort naszych pacjentów, istnieje możliwość wykonania go pod znieczuleniem.

Najczęściej zadawane pytania

Jak często powinienem umawiać się na higienizację zębów w gabinecie?

Zazwyczaj zaleca się wizyty higienizacyjne raz na pół roku, natomiast osoby palące papierosy powinny korzystać z nich częściej, ponieważ są bardziej narażone na pojawianie się kamienia nazębnego.

Myję zęby w domu po co mi higienizacja w gabinecie?

Usunięcie kamienia nazębnego i szkodliwych osadów jest możliwe wyłącznie w warunkach gabinetowych. Zabiegi higienizacji są nieodłączną częścią dbania o nasze zęby.

Jak powinna przebiegać prawidłowa, codzienna higiena jamy ustnej?

Zęby trzeba dokładnie myć minimum dwa razy dziennie. Technikę mycia zębów należy dostosować do rodzaju szczoteczki, z jakiej korzystamy. Po każdym myciu zębów zaleca się użycie nici dentystycznej oraz indywidualnie dobranych szczoteczek do przestrzeni międzyzębowych.

0
Lata doświadczenia
0
Wyleczonych pacjentów
0
Założonych koron
0
Osób w zespole