Implanty zębów Katowice

Braki w uzębieniu to problem, który widać gołym okiem. Potrafi naprawdę uprzykrzyć codzienne funkcjonowanie, uniemożliwiając prawidłowe przeżuwanie pokarmów, i po prostu szeroki uśmiech. Trudno wtedy cieszyć się życiem. Współczesna stomatologia oferuje rozwiązania, które umożliwiają odtworzenie prawidłowego wyglądu uśmiechu, a przede wszystkim funkcji jamy ustnej. Ponadto mogą powodować trudności w artykułowaniu głosek, seplenienie, niewyraźną mowę a także bóle głowy spowodowane nieprawidłowym funkcjonowaniem stawów skroniowo- żuchwowych. Te powody sprawiają, że nie warto zwlekać z leczeniem. Implanty to najnowocześniejsza i jedyna metoda, która pozwala na rekonstrukcję braków zębowych bez konieczności ingerowania w sąsiednie zęby.

Poznaj ekspertów dentestica Katowice

Za skutecznie przeprowadzone leczenie odpowiedzialni są przede wszystkim doświadczeni lekarze. Sprawdź, w czym specjalizują się eksperci pracujący w gabinecie, gdzie podnosimy swoje kwalifikacje, i jakie mamy podejście do pacjentów.

Dr n. med. Aleksandra Drozd 

W dentestica zajmuje się stomatologią estetyczną, stomatologią zachowawczą i protetyką, jednak jej domeną jest leczenie periodontologiczne oraz implantologiczne.

Do pracy podchodzi z pasją i zaangażowaniem. Stawia na najwyższą jakość usług oraz zadowolenie i komfort pacjentów. Priorytetem dla dr Drozd jest wykonywanie zabiegów profesjonalnie i precyzyjnie. Jak sama mówi: ,,Zdrowie pacjentów i finalny efekt estetyczny są dla mnie najważniejsze”.

 

Lek.dent. Olga Petruszka

Specjalizuje się w chirurgii stomatologicznej, implantologii, periodontologii.

W dentestica przeprowadza zabiegi chirurgiczno – implantologiczne oraz skomplikowne rekonstrukcje kości wyrostków zębodołowych.

W 2003 roku ukończyła wydział stomatologii na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Staże i praktyki odbyła w klinice DRRUSS w Toronto w Kanadzie.

Poznaj efekty naszego leczenia.

Metamorfoza #1

Pan Marek lat 35  z Rudy Śląskiej zgłosił się z powodu ruchomości jedynki. Kość wokół naturalnego zęba była tak zniszczona, że nie udało się zachować zęba, konieczne było jego usunięcie i wprowadzenie w jego miejsce implantu.

Przed

Po

Metamorfoza #2

Pan Janusz lat 65 z Mikołowa zgłosił się celem leczenia kompleksowego. Po usunięciu zębów, które ze względu na stan zniszczenia nie nadawały się do wykorzystania po odbudowę protetyczną umieszczono w miejscu braków zębowych implanty i wykonany na górze protezę na teleskopach a na  dolne zęby założono korony.

Przed

Po

Co warto wiedzieć o implantach?

Implant czasem nazywany „trzecim zębem” — składa się z tytanowej śrubki, tj. części mocowanej w kości (zastępuje ona korzeń zęba) elementu łączącego (tzw. łącznika), oraz korony protetycznej (części widocznej w ustach). Tytan jest materiałem biozgodnym z ludzką kością, co oznacza, że łączy się z nią bez przeszkód sprawiając, że implanty są całkowicie bezpieczne.

Implanty mogą również służyć do odtwarzania większej ilości braków zębowych jako filary mostu oraz poprawy mocowania protezy. Zgodnie z najnowszymi trendami stomatologii estetycznej uważamy, że implanty są najlepszym rozwiązaniem dla przywrócenia pięknego uśmiechu w przypadku braku zębów. Nasze doświadczenie w połączeniu z użyciem sprawdzonych systemów światowych producentów implantów – Thommen, Bego, Neodent – to gwarancja sukcesu, o czym przekonało się już tysiące pacjentów. W dentestica Katowice dzięki doświadczeniu i kompetencjom ekspertów oraz użyciu najlepszych materiałowo i technicznie implantów, leczenie implantologiczne w 99% przypadków kończy się sukcesem.

Umów się na wizytę!

Jak przebiega wszczepianie implantów i leczenie implantologiczne ?

  1. Leczenie implantologiczne rozpoczyna się wizytą konsultacyjną, podczas której lekarz zapoznaje się ze stanem zdrowia jamy ustnej pacjenta i wykonuje pełną diagnostykę z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, takich jak tomografia komputerowa czy RTG. W gabinecie dentestica Katowice oferujemy również cyfrową wizualizację efektów leczenia, dzięki której pacjent może zapoznać się z planowanymi efektami leczenia, a także„przymierzyć” nowy uśmiech w formie mock-upów, czyli próbnej rekonstrukcji. Przygotowany mock-up służy do przygotowania prezentacji, dzięki której pacjent może zobaczyć, jak będzie wyglądał jego uśmiech po zakończeniu leczenia.
  2. Z brakiem zębów często wiąże się również zanik kości, który uniemożliwia natychmiastowe wszczepienie implantów. W takim przypadku przeprowadzamy zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej, które rekonstruują utraconą tkankę kostną i ewentualnie również dziąsło.
  3. Po uzyskaniu optymalnych warunków w jamie ustnej, przeprowadzony zostaje zabieg wszczepienia implantów. Zabieg jest całkowicie bezbolesny i zazwyczaj odbywa się w znieczuleniu miejscowym, natomiast na życzenie pacjenta możemy go wykonać w pełnej narkozie. Wszczepienie pojedynczego implantu trwa zaledwie kilkanaście minut, a dzięki wieloletniemu doświadczeniu naszych specjalistów, całość zabiegu przebiega w pełni komfortowych warunkach.
  4. Po wszczepieniu implantów następuje okres rekonwalescencji i integracji tytanowej części implantu z kością. Zwykle proces gojenia się implantów, nazywany także integracją, trwa około kilkunastu tygodni. Jeżeli tylko warunki kostne na to pozwalają, bezpośrednio po wszczepieniu implantów mocujemy korony tymczasowe, dbając o to, żeby pacjent nigdy nie został bez zębów.
  5. Ostatnim etapem leczenia implantologicznego jest odbudowa protetyczna, podczas której pobieramy scan lub wycisk uzębienia, a w pracowni protetycznej wykonane zostają korony, mosty, lub protezy, które później zostają zamocowane na implantach.

Przez wiele lat naszej działalności przeprowadzaliśmy bardzo złożone rekonstrukcje uzębienia, co tylko utwierdziło nas w przekonaniu, że implanty są najbardziej optymalną metodą leczenia braków w uzębieniu. Sprawdzają się zarówno w przypadku leczenia pojedynczych, jak i mnogich ubytków, włączając w to całkowite bezzębie. Implanty przywracają piękny uśmiech u osób, które z różnych powodów utraciły swoje naturalne zęby.

Od pojedynczego braku w uzębieniu do całkowitego bezzębia

Pojedynczy brak w uzębieniu

Utrata jednego zęba to zaburzenie prawidłowego funkcjonowania zgryzu. Istnieje kilka sposobów na uzupełnienie braku, natomiast w gabinecie dentestica, mając na uwadze dobro pacjentów i skuteczność leczenia, zalecamy wszczepienie implantu. W miejsce utraconego korzenia zostaje włożona tytanowa śruba, na którą można nałożyć koronę, przywracając pełny uśmiech.

 

Kilka braków zębowych obok siebie

W przypadku braku kilku sąsiadujących ze sobą zębów najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie mostu protetycznego osadzonego na implantach. W takim przypadku pacjentowi wszczepia się dwa implanty w miejsce utraconych korzeni, a następnie osadza się na nich most protetycznych. Dzięki zastosowaniu mostów, jesteśmy w stanie uzupełnić kilka braków w uzębieniu za jednym razem.

Bezzębie

Istnieje kilka sposobów na odbudowanie prawidłowego zgryzu w przypadku całkowitego bezzębia. Najlepsze efekty możemy uzyskać z pomocą implantów, które wszczepia się w miejsca utraconych korzeni. Następnie, na implantach osadza się protezę, dzięki której pacjent odzyskuje pełną funkcjonalność w jamie ustnej i może cieszyć się nowym uśmiechem.

Najczęściej zadawane pytania

Kiedy leczenie implantologiczne jest niemożliwe?

Zabiegu wszczepienia implantów nie przeprowadza się w przypadku braków w tkance kostnej. W takim przypadku przeprowadza się dodatkowy zabieg w celu odbudowania kości, a dopiero potem przechodzi się do leczenia implantologicznego.

Ile trwa wszczepienie implantów?

Wszczepienie jednego implantu trwa około 15 minut, a podczas jednej wizyty można ich wszczepić nawet kilka.

Kiedy warto podjąć leczenie implantologiczne?

Leczenie implantologiczne zalecane jest w przypadku pojawienia się luk w uzębieniu. Implant stanowi podstawę kolejnych kroków leczenia: osadzenia korony, mostów lub pełnej protezy.

0
Lata doświadczenia
0
Wyleczonych pacjentów
0
Założonych koron
0
Osób w zespole