Protezy zębowe Katowice

Brak zębów utrudnia normalne funkcjonowanie i potrafi negatywnie wpłynąć na jakość życia. W gabinecie dentestica Katowice od wielu lat zajmujemy się protetyką, czyli obszarem stomatologii poświęconym odtwarzaniu naturalnych zębów przy wykorzystaniu nowoczesnych metod leczenia. Szeroki wachlarz możliwości, które oferujemy, pozwala nam na dopasowanie optymalnego rozwiązania dla każdego pacjenta.

Poznaj ekspertów dentestica Katowice

Za skutecznie przeprowadzone leczenie odpowiedzialni są przede wszystkim doświadczeni lekarze. Sprawdź, w czym specjalizują się eksperci pracujący w gabinecie, gdzie podnosimy swoje kwalifikacje, i jakie mamy podejście do pacjentów.

Dr n. med. Aleksandra Drozd 

W dentestica zajmuje się protetyką, stomatologią estetyczną i stomatologią zachowawczą, jednak jej domeną jest leczenie periodontologiczne oraz implantologiczne..

Do pracy podchodzi z pasją i zaangażowaniem. Stawia na najwyższą jakość usług oraz zadowolenie i komfort pacjentów. Priorytetem dla dr Drozd jest wykonywanie zabiegów profesjonalnie i precyzyjnie. Jak sama mówi: ,,Zdrowie pacjentów i finalny efekt estetyczny są dla mnie najważniejsze”

Poznaj efekty naszego leczenia.

Metamorfoza #1 – Całkowita metamorfoza uśmiechu

Pacjent zgłosił się do gabinetu z problemem brzydkich zębów. Ze względu na ograniczenia ogólnozdrowotne i finansowe wspólnie z pacjentem podjęto decyzję o usunięciu zepsutych zębów i uzupełnieniu braków protezami na implantach.

Przed

Po

Metamorfoza #2 – Proteza na implantach

Pacjentka zgłosiła się celem stabilizacji starej protezy. Jej marzeniem był biały, pełny i stabilny uśmiech. Podczas wywiadu Pani Renata powiedziała, że zęby od zawsze były Jej największym kompleksem, były żółte, krzywe a z czasem zaczęły się ruszać. Nowa proteza została ustabilizowana na implantach.

Przed

Po

Czym są protezy?

Protetyka to obszar stomatologii poświęcony odtwarzaniu utraconych zębów. W ramach leczenia protetycznego w naszym gabinecie wykorzystujemy korony zębowe, mosty, oraz protezy.

Dzięki rozwiązaniom protetycznym pacjenci nie muszą obawiać się o problemy podczas spożywania posiłków, a ich jakość życia wzrasta.

Protetyka to bardzo rozbudowana dziedzina stomatologii, w której liczy się nie tylko stworzenie protez zębowych, ale również ich odpowiednie dopasowanie w jamie ustnej pacjenta, oraz dbałość o szczegóły. Nieumiejętne dopasowanie protezy, a tym samym nierównomierne rozłożenie napięć między zębami, może bowiem doprowadzić do bólów głowy i problemów z mięśniami. Ponad 10-letnie doświadczenie w pracy z protezami i podążanie za najnowszymi trendami w stomatologii i protetyce pozwala nam skutecznie pomóc pacjentom i szybko uzyskać zamierzone efekty.

Dlaczego warto zdecydować się na protezy w dentestica Katowice?

W naszym gabinecie dbamy o indywidualne podejście do każdego pacjenta. Wiemy, że pełny uśmiech to nie tylko walory estetyczne, ale przede wszystkim komfort w codziennym funkcjonowaniu. Przeprowadzone przez nas leczenie protetyczne ma na celu przywrócenie prawidłowego funkcjonowania zgryzu i dlatego musi być wykonane kompleksowo, bo tylko takie podejście daje gwarancję najlepszego efektu końcowego. Każde leczenie rozpoczynamy od przygotowania indywidualnego planu leczenia, który pozwala nam spełnić wszystkie potrzeby pacjentów. Rezultaty, jakie uzyskujemy w naszym gabinecie, zawdzięczamy wieloletniemu doświadczeniu i kompleksowemu podejściu do pacjentów. Stosujemy nowoczesne, ale już wielokrotnie sprawdzone rozwiązania, które pozwalają zlikwidować wady tradycyjnych metod protetycznych.

Przeprowadzenie pełnego leczenia protetycznego znacząco wpływa na wygląd twarzy pacjenta. Dzięki prawidłowo dobranej protezie twarz wygląda bardziej naturalnie, a rekonstrukcja zębów podnosi pewność siebie i przekłada się na większą satysfakcję z życia.

Rekonstrukcja zębów to również pozbycie się wad wymowy. Wypowiedzenie niektórych głosek wymaga pełnego kontaktu języka z zębami, który jest niemożliwy w przypadku braku uzębienia. Dzięki protezom mocowanym na implantach pacjenci mówią wyraźniej, i chętniej biorą udział np. w wystąpieniach publicznych. Takie zabiegi przeprowadzamy w dentestica Katowice nawet podczas 1 wizyty.

Umów się na wizytę!

Jak przebiega leczenie protetyczne?

Każde leczenie rozpoczyna się od wizyty konsultacyjnej. Podczas pierwszego spotkania z lekarzem przeprowadzony zostaje szczegółowy wywiad i diagnostyka, pacjent otrzymuje również szczegółowy plan leczenia wraz z przewidywanymi kosztami. Wizyta konsultacyjna to moment na poznanie potrzeb pacjenta i odpowiedzenie na wszystkie nurtujące pytania. Wstępem do leczenia protetycznego jest zrobienie zdjeć rentegnowskich i dokładna analiza stanu zdrowia pacjenta. W gabinecie dentestica, korzystając z najnowocześniejszych rozwiązań, proponujemy osadzanie protez na implantach. W tym celu w miejscu utraconych zębów zostają wszczepione małe tytanowe śrubki, w pełni bezpieczne dla organizmu. Okres gojenia się implantów trwa kilka tygodni, po których można przystąpić do kolejnego etapu leczenia. Lekarz pobiera scan lub wycisk szczęki, dzięki któremu możliwe jest przygotowanie idealnie dopasowanej protezy.

Współpracując z najlepszymi technikami protetycznymi, mamy pewność, ze leczenie zakończy się sukcesem, a pacjent będzie cieszył się pełnym, naturalnym uśmiechem.

Braki zębowe wpływają na wszystkie aspekty życia człowieka.

  1. Poprawa estetyki twarzy– brak zębów powoduje utratę kształtu dolnej części twarzy, zapadanie się policzków, zwężenie i zapadanie się czerwieni wargowej. Prawidłowo wykonana stabilna proteza pozwala te nieprawidłowości wyeliminować, przywrócić estetyczny wygląd twarzy i jej proporcje.
  2. Komfort jedzenia– brak, nawet pojedynczy utrudnia jedzenie i uniemożliwia prawidłowe przeżuwanie, a także często przyczynia się do destrukcji pozostałych zębów przez ich przeciążenie. Dlatego też każdy, nawet pojedynczy brak zęba , nawet ten niewidoczny w uśmiechu powinien być odtworzony. Na funkcję odbudowy protetycznej wpływa znacząco sposób jej zamocowania- im proteza jest bardziej stabilna tym komfort jest większy.
  3. Samoocena– podjęcie leczenia protetycznego zawsze przywraca pacjentom pewność siebie, bezpośrednio przekłada się na kontakty społeczne z innymi ludźmi poprzez możliwość swobodnego wyrażania siebie. Można powiedzieć, że leczy kompleksy.
  4. Poprawa wymowy-braki zębowe przyczyniają się do trudności w artykułowaniu zdań, seplenienie, niewyraźna dykcja. Zastosowanie stabilnych protez przywraca prawidłowe ułożenie warg i języka przyczyniając się do prawidłowej artykulacji.

Rodzaje protez zębowych

Protezy na implantach to rozwiązanie protetyczne cechuje się całkowitą stabilnością, ponieważ proteza odtwarzając braki zębowe przykręcona jest do umieszczonych wcześniej w kości implantów (tytanowych śrubek). Często już 4 implanty umożliwiają takie rozwiązanie– tzw metoda All-on-4. Taka odbudowa nie wymaga wyjmowania protezy do higieny, jest mocowana w gabinecie na stałe do implantów. To rozwiązanie daje możliwość zamocowanie implantów i natychmiastowej rekonstrukcji uzębienia (zęby mocowane w ustach od razu po wszczepieniu implantów- na tej samej wizycie). Po okresie wgojenia implantów tymczasowa odbudowa wymieniana jest na odbudowę stałą.

W przypadku zbyt małej ilości kości można również zastosować inne konstrukcje np. protezę na belce lub teleskopach- w tym przypadku do implantów mocowana jest metalowa konstrukcja, która jak zamek do klucza pasuje do protezy. Takie rozwiązanie zapewnia całkowitą stabilność odbudowanych braków zębowych i jednocześnie umożliwia higienę wokół implantów. 

Zamocowanie protez na implantach pozwala nie tylko cieszyć się stabilną protezą podczas jedzenia, ale daje też gwarancję, że zęby nie wypadną z ust podczas kichania czy szczerego śmiechu, niweluje ryzyko zadławienia się protezą i umożliwia gryzienie takich twardych pokarmów jak steki czy orzechy.

Protezy na teleskopach– taki sposób stabilizacji używamy w przypadku, gdy Pacjent ma już bardzo małą ilość zębów własnych i są one zniszczone, ale jeszcze nie wymagają usuwania. Po ich oszlifowaniu wykonywane są na nie „czapeczki”, które po przyklejeniu stanową oparcie (jakby wewnętrzną część korony, której część zewnętrzna znajduje się w protezie. Takie rozwiązanie jest wygodne dla Pacjenta, pozwala zachować swoje zęby, a jednocześnie jest bardzo estetyczne, ponieważ nie widać żadnych metalowych elementów mocujących w jamie ustnej (wszystko schowane jest pod protezą). Dodatkowym atutem jest również możliwość ograniczenia wielkości płyty podniebiennej protezy górnej.

Protezy szkieletowe stosujemy w przypadku małej ilości brakujących zębów. To rozwiązanie można zastosować zamiast mostów. Protezy szkieletowe poprzez elementy mocujące je na zębach przenoszą siły żucia na zęby. Odpowiednie rozmieszczenie i kształt klamer gwarantują, że proteza nie wypada podczas jedzenia czy mówienia, oraz dzięki swojej konstrukcji nie uciskają dziąseł. Jest to rozwiązanie stabilne i ekonomiczne. Niemniej klamry mogą być widoczne przy mówię bądź uśmiechu, się nie są one w pełni estetyczne. 

Protezy akrylowe osiadające– to tradycyjna i najbardziej ekonomiczna metoda odtworzenia braków zębowych. Precyzyjnie wykonana pozwala idealnie dopasować odbudowę do warunków w jamie ustnej Pacjenta. Dzięki współpracy z profesjonalnymi laboratoriami protetycznymi w dentestica Katowice są to wysoko estetyczne odbudowy protetyczne. Niestety przy dużych zanikach kości i dziąseł jej stabilizacja maleje i nie zapewnia komfortu użytkowania. 

Najczęściej zadawane pytania

Ile trwa wykonanie protezy?

Stworzenie doskonale dopasowanej protezy wymaga współpracy między lekarzem i laboratorium protetycznym i jest precyzyjnym procesem wymagającym często przymiarki lub nawet kilku w ustach Pacjenta. Trwa to ok 2-3 tyg.

Czy po założeniu protezy czekają mnie jakieś ograniczenia w diecie?

Część rozwiązań protetycznych, zwłaszcza protezy akrylowe mogą okazać się niewystarczająco stabilne, aby spożywać bardzo twarde pokarmy np. orzechy. Problem ten rozwiązuje umocowanie protezy na implantach.

Jak należy dbać o higienę podczas używania protez?

Protezy jak wszystkie elementy w jamie ustnej należy regularnie oczyszczać mechanicznie szczoteczką, a jeżeli nie są używane podczas snu przechowywać je w suchym miejscu. Wszystkie elementy protez zamocowane na stałe w jamie ustnej należy podobnie jak zęby własne oczyszczać min 2x dziennie. Szczegółowy instruktaż higieny jest standardową procedura w dentestica Katowice i udzielany jest Pacjentowi podczas wizyty. 

0
Lata doświadczenia
0
Wyleczonych pacjentów
0
Założonych koron
0
Osób w zespole