Aleksandra Drozd

DR N. MED ALEKSANDRA DROZD

Ekspertka stomatologii estetycznej, protetyki, periodontologii, implantoprotetyki i stomatologii zachowawczej.

W 1996 roku ukończyła Śląską Akademię Medyczną, Wydział Lekarski, Oddział Stomatologiczny. W 2001 roku ukończyła studium doktoranckie „Inżynieria materiałowa tworzyw dla medycyny i biologii” na Wydziale Inżynierii Materiałowej, Metalurgii i Transportu Politechniki Śląskiej w Katowicach, a 2004 roku uzyskała tytuł doktora nauk medycznych z wyróżnieniem broniąc pracę pt.: ”Ocena biokompatybilności implantów Ti Ni Co z pamięcią kształtu – badania doświadczalne”.

Prywatny gabinet stomatologiczny otworzyła w 1999 roku. Początkowo znajdował się w ścisłym centrum Katowic, a w późniejszych latach został przeniesiony na ulicę Armii Krajowej 190B/1, gdzie znajduje się do dziś.

W dentestica zajmuję się stomatologią estetyczną i zachowawczą oraz protetyką. Jednak jej domeną jest leczenie periodontologiczne i implantoprotetyczne.

Do pracy podchodzi z pasją i zaangażowaniem. Stawia na najwyższą jakość usług oraz zadowolenie i komfort pacjentów. Priorytetem dla dr Drozd jest wykonywanie zabiegów profesjonalnie i precyzyjnie. Jak sama mówi : ,,Zdrowie pacjentów i finalny efekt estetyczny są dla mnie najważniejsze”

Jako właściciel praktyki dentestica pełni funkcję lekarza prowadzącego oraz koordynuje kompleksowe leczenie wszystkich pacjentów gabinetu.

Dr Drozd stale podnosi kwalifikacje, a obecnie jest w trakcie zdobywania kolejnych szczebli wiedzy i umiejętności z zakresu mikrochirurgii periodontologicznej i stomatologii estetyczniej.

W 2021 roku zakończyła studia podyplomowe „ Medycyna Estetyczna dla Lekarzy” na GWSH w Katowicach. W latach 2014-2019 była członkinią Polskiego Stowarzyszenia Implantologicznego PSI/DGOI. Od 2017 roku jest aktywną członkinią Polskiego Towarzystwa Stomatologii Laserowej PTSL. Od 2022 jest również członkinią Polskiej Akademii Stomatologii Estetycznej (PASE).

Prywatnie jest mamą dwóch córek, uwielbia zwierzęta, a szczególnie bliskie jej sercu są psy i konie. Pasjonuje się behawioryzmem, psychologią osobowości i komunikacji, analizą transakcji, kynologią, kulinariami. Ostatnimi czasy realizuje się aktywnie w jeździe offroadowej autami terenowymi.