uśmiech w biznesie

5 powodów, dlaczego powinnaś dbać o uśmiech, jeśli prowadzisz biznes

Każdy się z nami zgodzi, że uśmiech pomaga w życiu prywatnym oraz zawodowym – szczególnie powinny pamiętać o tym osoby, które współpracują z innymi. Wielu twierdzi, że  jest on kluczem do sukcesu. Dlaczego warto zadbać o to, aby oprócz tego, aby był piękny, był także zdrowy?

Za uśmiech nie płacisz, z uśmiechem nie tracisz

Uśmiech ma wielką moc i przy okazji dodaje nam pewności siebie. To między innymi on lub jego brak decyduje o tym, jak jesteśmy postrzegani przez innych. Niestety dla wielu osób jest on jednym z kompleksów. Niepotrzebnie! Aby zamienić go w atut, wystarczy odrobina chęci, zaangażowania i pomocy stomatologa.

Uśmiech to sposób na natychmiastową więź między ludźmi

Jak myślisz: z kim będzie chętniej rozmawiał klient i kto szybciej przekona go do skorzystania z usług – osoba uśmiechnięta czy smutna? Widoczne zadowolenie przyciąga i jednocześnie wzbudza sympatię oraz zaufanie, a współpraca z innymi układa się lepiej. Człowiek, który się nie uśmiecha, często jest postrzegany jako nieuprzejmy i zadufany.

Twoja pewność siebie wzrośnie

Wspaniały zegarek, złota biżuteria, drogi garnitur czy markowa sukienka nie zastąpi zdrowego uśmiechu ani zadbanych zębów. Sukcesem w biznesie jest między innymi spójność wizerunku, który prezentujesz. Zadbane i zdrowe zęby prezentują się bardzo atrakcyjnie, zwiększają komfort fizyczny i psychiczny. Osoby częściej uśmiechające się, mają więcej pewności siebie i wyższe poczucie własnej wartości.

Bizneswoman być…

Praca w biznesie nie oznacza tylko posługiwania się wiedzą czy zasobami finansowymi, ale przede wszystkim jest sztuką odpowiedniego prezentowania siebie i swoich emocji, budowania relacji z klientami, partnerami i współpracownikami. A jak relacje, to uśmiech!

Uśmiech to zdrowie

Ciągłe nadgodziny, zarwane noce? Pomimo tego, że może być trudno – uśmiechaj się! Dzięki temu Twoje mięśnie twarzy rozciągają się, a ciśnienie krwi wzrasta. To wszystko sprawia, że wyglądasz i czujesz się lepiej.

Warto też wspomnieć, że piękny i zdrowy uśmiech to komfort, brak bólu i innych dolegliwości ( obrzęków, brzydkiego zapachu z ust). takie sytuacje zdarzają się zazwyczaj w najmniej oczekiwanych i pożądanych momentach kariery zawodowej i potrafią skutecznie zniweczyć najważniejsze spotkania, konferencje, wykłady….. nie wspominając już o urlopach, wakacjach, świętach….


Uśmiech w biznesie ma wielką moc! Nie zwlekaj i zgłoś się do specjalisty, który wesprze Cię w rozwiązaniu problemów estetycznych i zdrowotnych. Pamiętaj, że zdanie o nowo poznanej osobie wyrabia się w pierwszych dziesięciu sekundach spotkania. Piękny i zdrowy uśmiech pomoże Ci w tym, by pierwsze wrażenie było olśniewające!