Czym jest ALL-ON-4?

To rozwiązanie dla pacjentów, którzy potrzebują uzupełnienia wielu zębów, w tym całego górnego lub dolnego łuku zębowego.  Zabieg ten pozwala pacjentom na zamontowanie całego łuku zębowego podczas jednej wizyty dzięki zastosowaniu tylko 4 implantów stomatologicznych, zamiast implantacji każdego zęba osobno. Jest to zatem procedura minimalnie inwazyjna, ponieważ ogranicza do minimum ilość zabiegów chirurgicznych. Dzięki temu jest bardziej komfortowa dla Pacjenta, bardziej przewidywalna w efekcie oraz  jest rozwiązaniem bardziej ekonomicznym od implantacji „jeden implant- jeden ząb”.

DLA KOGO JEST ALL-ON-4

Czy brakuje Ci wielu zębów?
Czy Twoja proteza rusza się podczas jedzenia i mówienia?
A może ktoś z Twoich bliskich ma takie problemy?
Czy Ktoś z Twoich bliskich ogranicza kontakty społeczne z powodu problemów z niestabilną protezą?
Czy brak zębów lub ruszającą się proteza utrudnia Tobie lub Komuś Bliskiemu jedzenie?
A może Ty lub Ktoś Ci bliski cierpi na problemy żołądkowe z powodu niemożności prawidłowego przeżuwania pokarmów?

Jeśli tak – to rozwiązanie może być pomocne!


OD CZEGO ZACZĄĆ?

 Jeśli nie wiesz, jak ugryźć ten temat, umów się na konsultację implantologiczną w dentestica Katowice. Nasi eksperci przedstawią rozwiązania dobrane do Twoich potrzeb, tak, aby implanty zębowe zapewniły maksymalny komfort nie tylko w czasie spożywania posiłków, ale także w kontaktach międzyludzkich. 


PROCEDURA All-4

W systemie All-4 niezbędne jest wykonanie tylko 4 implantów, aby możliwym było stabilne i bezpieczne osadzenie całego łuku zębowego. Stosuje się odmiany procedur All-4, jak np. All-6, ale wszystkie dotyczą zastosowania techniki implantacji i trwałego osadzenia pełnego łuku na odpowiednio rozmieszczonych implantach stomatologicznych. Wykonywane są one na najwyższym poziomie i dbałością o najmniejsze detale, dzięki czemu wszczepienie implantów przebiega pomyślnie i przynosi niesamowite efekty. 

Czym jest procedura All-On-4 / implanty w jeden dzień?

Procedura All-4 oraz “Implanty w jeden dzień” to określenia innowacyjnego sposobu przeprowadzenia zabiegu chirurgicznego, pozwalającego pacjentom odzyskanie pełnego uzębienia podczas jednej wizyty. Używane są również inne określenia na tą procedurą jak np. „Zęby w godzinę”, „Zęby w jeden dzień” lub “Implanty podczas jednej wizyty”. Wszystkie te terminy dotyczą zabiegu, który obejmuje wszczepienie implantów w jeden dzień, podczas jednej wizyty z jednoczesnym odtworzeniem zębów w jamie ustnej. 

Można zatem powiedzieć, że po wizycie Pacjent wychodzi już z zębami w ustach. Co więcej, jeżeli konieczne jest wcześniejsze usunięcie zniszczonych próchnicą lub/i paradontozą zębów własnych Pacjenta procedura ALL-On 4 pozwala na jednoczesne usunięcie zębów, wszczepienie implantów oraz uzupełnienie zębów na jednym zabiegu. Zatem można powiedzieć, że dzięki procedurze All-On-4 Pacjent mimo konieczności usunięcia zębów wychodzi z gabinetu z zębami.

W dentestica Katowice jest to możliwe dzięki współpracy ekspertów z zakresu implantologii i protetyki stomatologicznej oraz ścisłej współpracy z profesjonalnym cyfrowym laboratorium protetycznym. Ważne jest również to, że każdy z implantów zębowych charakteryzuje się wysoką jakością, odpornością, oraz wytrzymałością, dzięki czemu będą one służyły przez długi okres czasu wykonane nowe zęby są precyzyjnie dostosowane do warunków w jamie ustnej i oczekiwań estetycznych Pacjenta.

Leczenie All-On-4/ All-On-6 służy w szczególności do zastąpienia całego górnego lub dolnego łuku zębowego. Procedura tworzy most zębowy mocowany na stałe przy użyciu 4 lub 6  implantów dentystycznych, które działają jak kotwica dla mostu od 12 do 14 zębów. Implanty dentystyczne All-on-4 mogą zastąpić zarówno uszkodzone, jak i brakujące zęby i stanowią długoterminową, stałą alternatywę dla protez. Implanty stomatologiczne zapewniają pacjentom komfort wynikający z pełnego uzębienia, o którym tak bardzo marzyli.


Jak się wykonuje procedurę All-On-4?

Pierwszym etapem jest konsultacja implantologiczna, w trakcie której doświadczony lekarz po zbadaniu i określeniu potrzeb i oczekiwań Pacjenta a także możliwości technicznych proponuje dopasowane rozwiązanie.

Kolejnym etapem jest przygotowanie w specjalistycznym laboratorium protetycznym mostu tymczasowego, który dostarczany jest do gabinetu jeszcze przeć zabiegiem implantacji. Dzięki dokładnemu planowaniu cyfrowemu i ścisłej współpracy zespołu chirurg implantolog, lekarz protetyk oraz technik protetyki stomatologicznej uzyskujemy w pełni estetyczne i funkcjonalne zęby, dzięki którym Pacjent przez okres wgajania implantów tj 4-6 miesięcy może bezpiecznie i wygodnie jeść, śmiać się i korzystać z życia bez konieczności używania ruchomej, często niestabilnej i wypadającej protezy. 

Podczas zabiegu chirurgicznego usuwane są zniszczone zęby Pacjenta i jednoczasowo implanty w ilości czterech lub sześciu sztuk umieszczane są w kości szczęki lub żuchwy. Bezpośrednio po zabiegu (na tej samej wizycie) do wszczepionych implantów mocowany i dopasowywany jest w ustach przygotowany wcześniej most tymczasowy.

Zabieg standardowo wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i dzięki temu jest całkowicie bezbolesny niemniej w razie potrzeby można też zabieg wykonać w narkozie.

Bezpośrednio po zabiegu All-4, pacjenci powinni stosować się odpowiednio do zaleceń lekarza, aby uniknąć powikłań i problemów z implantami oraz aby dalsza odbudowa kości przebiegała prawidłowo. Takie zalecenia Pacjenci w dentestica Katowice otrzymują bezpośrednio po zabiegu w formie rozmowy z  lekarzem oraz w formie pisemnej. Należy między innymi utrzymywać delikatną dietę przez kilka tygodni a codzienną rutynową higienę jamy ustnej prowadzić w delikatny ale regularny sposób, aby zminimalizować ryzyko infekcji.

Oprócz krótkiego czasu leczenia, implanty dentystyczne zastosowane w procedurze  All-On-4 mają wiele zalet w porównaniu z tradycyjnymi protezami. Implanty All-4 są bardziej stabilne i bezpieczne, co znacznie zmniejsza  zanik kości szczęki. Należy pamietać, że standardowe protezy nie mają struktury przypominającej korzenie co wpływa na zanik kości i obniżenie stabilności protezy. Łuk zębowy w procedurze All-On-4, podtrzymywany przez implanty, nie ześlizguje się z miejsca, dzięki czemu pacjenci nie muszą być ograniczani dietą.

Po całkowitym wgojeniu  implantów w kość pacjent może wrócić do gabinetu, aby otrzymać drugi, mocniejszy most.