uśmiech w biznesie

Uśmiech Twoją wizytówką w biznesie

Biznes to nic innego, jak relacje pomiędzy ludźmi, a w ich budowaniu niezastąpiony jest uśmiech. Ludzie lubią otaczać się osobami, które roztaczają wokół siebie pozytywną aurę i zarażają swoją energią, pasją i motywacją do działania. Dlatego też szczery uśmiech potrafi otworzyć drzwi do wielu sukcesów, bowiem w oczach innych jest oznaką siły, odwagi i pewności siebie, czyli cech, które są niezwykle pożądane w świecie biznesu.

Dlaczego uśmiech jest tak istotny?

Pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz. Badania naukowe udowadniają, że mamy na to zaledwie kilkanaście sekund – tak niewiele czasu wystarczy, by nasz rozmówca wyrobił sobie określone zdanie na nasz temat. Piękny, zdrowy, a przede wszystkim szczery uśmiech skraca dystans pomiędzy partnerami biznesowymi, a także wzbudza sympatię i zaufanie u osób, z którymi zamierzamy podjąć w przyszłości współpracę. Uśmiechając się, jesteśmy w stanie zjednywać sobie ludzi i poszerzać w ten sposób swoją sieć kontaktów. Nie powinniśmy wobec tego bagatelizować stanu naszych zębów, które nieleczone mogą ulec nieestetycznym pęknięciom, złamaniom lub ukruszeniom.

Jak zadbać o uśmiech?

Nasze zęby nie zawsze prezentują się tak, jak gdybyśmy tego chcieli. Chociaż największy wpływ na wygląd naszych zębów ma codzienna higiena i regularne wizyty u dentysty, za poszczególne wady odpowiedzialne są także geny. W wielu przypadkach staranna pielęgnacja jamy ustnej i stosowanie nici dentystycznej może nie wystarczyć. Wówczas niezbędna jest konsultacja z lekarzem, który oceni stan jamy ustnej i zaproponuje indywidualne leczenie. Należy być świadomym tego, że na piękny uśmiech nigdy nie jest za późno – jeśli wygląd naszych zębów nie jest w pełni satysfakcjonujący i uniemożliwia nam swobodne uśmiechanie się, powinniśmy udać się po pomoc do doświadczonego specjalisty. W ten sposób będziemy w stanie zniwelować wszelkie ubytki, a także uzyskać wymarzony kształt i kolor zębów.

Piękny uśmiech jest czymś więcej niż tylko zwykłym elementem naszej urody – stanowi prawdziwą wizytówkę, która odgrywa istotną rolę w nawiązywaniu relacji biznesowych. Poza tym, że dodaje pewności siebie, wpływa również na to, jak zostajemy odbierani przez nasze otoczenie. Jeśli zależy Ci na tym, by w kontaktach biznesowych zawsze prezentować się profesjonalnie, umów się na wizytę w dentestica i skorzystaj z akcji, jaką przygotowaliśmy dla naszych Pacjentów! Przez najbliższe miesiące nasi Pacjenci będą mogli korzystać z usług profesjonalnego fotografa i makijażystki, którzy pomogą im zaprezentować się jak najlepiej w sieci i kontaktów.