korony ceramiczne

Wszystko o koronach ceramicznych

Piękny, hollywoodzki uśmiech nie musi być wyłącznie domeną największych gwiazd ekranu. Dzięki nowoczesnej stomatologii niemal każdy pacjent w bezpieczny i łatwy sposób sprawić może, że jego zęby będą miały wyrównany koloryt i piękną linię. Zwalcz przebarwienia, a przede wszystkim – zapobiegnij chorobom zębów. Dowiedz się, czym są korony pełnoceramiczne, po co się je stosuje i kto może skorzystać z zabiegu. Zapraszamy do lektury!  

Korony zębowe – co to jest?  

Głównym i podstawowym zadaniem korony jest całkowite przykrycie chorego zęba – nie tylko wzmacnia go i ochrania, ale także poprawia estetykę poprzez możliwość uzyskania wybranego kształtu i barwy. To rozwiązanie dla osób, które wiedzą, jak duże znaczenie dla całościowego wyglądu ma nienaganny uśmiech, wobec czego chcą go udoskonalić. Z drugiej jednak strony korony zębowe zalecane są nie tylko ze względów estetycznych – zakłada się je również na zęby z niedorozwojem szkliwa, w przypadku dużych ubytków próchnicowych czy w przypadku startych zębów. Korony to także ratunek dla osób, które straciły ząb np. w wyniku urazu. 

Naturalny efekt estetyczny 

Korony pozwalają na uzyskanie naturalnego efektu – dobry specjalista potrafi wykonać zabieg w taki sposób, aby uśmiech wyglądał autentycznie, a przeciętna osoba nie była w stanie dostrzec ingerencji fachowca. Brane pod uwagę są indywidualne cechy pacjentów, takie jak sposób uśmiechania się i układ szczęki. Korony zębowe bardzo często pozwalają na zrealizowanie marzenia o tzw. hollywoodzkim uśmiechu – to nie przypadek, że wielu celebrytów poszczycić może się idealnymi zębami. W wielu przypadkach natura została udoskonalona przez medycynę, co przyniosło imponujący efekt finalny.  

Korony zębowe – dla kogo są przeznaczone?  

Niestety nie wszyscy pacjenci mogą skorzystać z zabiegu zakładania koron zębowych – są pewne przeciwwskazania utrudniające wykonanie tejże procedury. Główny to nadmierne zniszczenie zęba, które uniemożliwia założenie i umocowanie korony. Dodatkowe przeciwwskazania to zmiany przy wierzchołku korzenia oraz zaawansowane choroby przyzębia.  

Korony pełnoceramiczne w dentestica  

W dentestica oferujemy możliwość skorzystania z zabiegu wykonania koron porcelanowych na metalu oraz koron pełnoceramicznych. Pacjentom, którym zależy na najbardziej naturalnym efekcie rekomendujemy uzupełnienia pełnoceramiczne, które pozwalają na kształtowanie wyglądu wiernie oddającego formę naturalnych zębów (m. in. za sprawą odpowiedniego przenikania światła).