sandman

Na czym polega bezwiertłowe leczenie zębów?

Choć od wielu lat obserwujemy dynamiczny rozwój stomatologii, wielu Pacjentów wciąż odczuwa silny lęk oraz strach przed fotelem dentystycznym. W ich głowie na stałe utkwił obraz chłodnego i nieprzyjaznego gabinetu z przestarzałym sprzętem, w którym wizyta jednoznacznie wiąże się z bólem oraz dużym dyskomfortem. Część z nich nie zdaje sobie jednak sprawy z tego, że współcześnie wizyta u stomatologa wcale nie musi boleć.

Technologia idzie coraz bardziej do przodu, dzięki czemu stomatologia może się rozwijać i poszerzać zakres swoich metod leczenia. W ten sposób Pacjenci mogą czuć się bezpiecznie na fotelu stomatologicznym i zapomnieć o obawach, które dotychczas towarzyszyły im tuż po przekroczeniu progu gabinetu.

Bezwiertłowe leczenie zębów – dlaczego warto?

Powodów, dla których warto poddać się leczeniu bez użycia wiertła jest kilka – najważniejszym z nich jest jednak brak bólu. Pacjenci często już na samą myśl o nim, stają się zaniepokojeni i sparaliżowani strachem. A gdyby tak oszczędzić sobie niepotrzebnych nerwów i skorzystać z leczenia, które nie boli? Leczenie bezwiertłowe pozwala zachować spokojną głowę i uniknąć wielu nieprzyjemnych czynników.

Niektórzy Pacjenci nie tolerują strzykawek, a sama myśl o zastrzyku przyprawia ich o dreszcze – unikając wiertła, mogą uchronić się przed podaniem znieczulenia. Czynnikiem, który wpływa na komfort Pacjenta w trakcie takiego zabiegu jest także brak hałasu i uczucia wibracji. Efekty leczenia są długotrwałe, a sama metoda nie powoduje żadnych powikłań lub nadwrażliwości. Opracowanie ubytku odbywa się przy pomocy piaskarki, która wyklucza możliwość skaleczenia się wiertłem.

Na czym polega ta metoda?

Leczenie bezwiertłowe to metoda, którą najczęściej stosuje się w przypadku wrażliwych Pacjentów, cierpiących na alergie, choroby serca lub epilepsję. Technika ta doskonale sprawdza się także u dzieci oraz ciężarnych kobiet. Leczenie bezwiertłowe polega na usunięciu próchnicy przy pomocy specjalnego piasku, który rozprowadzany jest przez powietrze pod odpowiednim ciśnieniem. Chora tkanka zostaje w ten sposób starta, a zdrowa pozostaje  nienaruszona.

Wizyta u stomatologa nie musi wiązać się z dyskomfortem oraz uciążliwym bólem. Leczenie bezwiertłowe pozwala wyeliminować nieprzyjemne uczucie, a także uniknąć kontaktu ze specyficznym zapachami. Jeśli od dłuższego czasu zwlekasz z wizytą u stomatologa, ponieważ obawiasz się bólu, ta metoda jest dla Ciebie! Odwiedź nasz gabinet, a przekonasz się, że wbrew pozorom, leczenie u stomatologa może być całkiem przyjemne!