stomatolog

Kim jest stomatolog?

Choroby zębów i dziąseł to jedne z najbardziej nieprzyjemnych dolegliwości, jakie mogą nas spotkać. Ból zęba, opuchnięte dziąsła, nieprzyjemny zapach z ust oraz wszelkie urazy to sygnały, których w żaden sposób nie powinniśmy bagatelizować. W takiej sytuacji najrozsądniejszym rozwiązaniem będzie wizyta u stomatologa, który dokona przeglądu naszej jamy ustnej, wskaże przyczynę bólu oraz zaproponuje odpowiednie leczenie.

Czym zajmuje się stomatolog?

Do zadań stomatologa należy kompleksowa opieka stomatologiczna, która zakłada ocenę zmian pod względem fizjologicznym i patologicznym, profilaktykę, leczenie oraz rehabilitację uszkodzonego uzębienia. Stomatolog to osoba, która na co dzień zajmuje się diagnozą oraz leczeniem takich chorób jak próchnica, nadwrażliwość, wady zgryzu oraz wszelkiego rodzaju zakażenia. Zakres jego umiejętności obejmuje także leczenie chorób miazgi zębowej, tkanek okołowierzchołkowych oraz uszkodzeń zębów. W dentestica nasi stomatolodzy wykonują czynności związane m.in. z korektą kształtu i koloru zębów, wypełnianiem kanałów, odtwarzaniem braków zęba oraz skalingiem. Aby przygotować Pacjentów do dalszego etapu leczenia, w naszym Gabinecie przeprowadzamy także zabiegi chirurgiczne.

Kiedy należy zgłosić się do stomatologa?

Im wcześniej zgłosimy się do stomatologa, tym lepiej dla naszego zdrowia. Na regularny przegląd powinniśmy wybierać się przynajmniej raz na pół roku – to pozwoli nam zlikwidować chorobę jeszcze w jej początkowym stadium. W sytuacji, kiedy zaczniemy odczuwać ból zęba nie powinniśmy się jednak zastanawiać, tylko od razu chwycić za słuchawkę i umówić się na wizytę u stomatologa. Pamiętajmy, że nawet jeśli ból na drugi dzień ustanie, jego przyczyna bez konsultacji ze specjalistą niekoniecznie zostanie wyeliminowana. Innymi niebezpiecznymi dolegliwościami może być krwawienie lub ropienie z dziąseł, które mogą oznaczać infekcję lub próchnicę.

Wizyta u stomatologa często kojarzy się z bólem oraz dyskomfortem. Wszelkie obawy są jednak zupełnie zbędne, ponieważ współczesna stomatologia pozwala na leczenie bez bólu oraz strachu. Dzięki nowoczesnym metodom i innowacyjnym technikom Pacjent może czuć się nie tylko bezpiecznie, ale także w pełni komfortowo na fotelu stomatologicznym. Zdrowie jest najważniejsze, dlatego nie warto odkładać w nieskończoność wizyty u stomatologa – skontaktuj się z nami i umów się na konsultację z jednym z naszych lekarzy!