laser stomatologiczny

Jedno urządzenie, wiele zastosowań
– poznaj nasz najnowszy sprzęt

Stomatologia to dziedzina, która bardzo dynamicznie się rozwija. Świadczą o tym zarówno nowości technologiczne, jak i innowacyjne metody leczenia, które co jakiś czas prezentowane są na targach lub konferencjach stomatologicznych. W dentestica nigdy nie pozostajemy w tyle, dlatego od początku oferujemy naszym Pacjentom najwyższej jakości sprzęt zgodny z najnowocześniejszymi standardami.

W dentestica zapewniamy naszym Pacjentom kompleksowe leczenie, dla którego podstawą jest specjalistyczna wiedza, wieloletnie doświadczenie i rozległe kwalifikacje naszego zespołu. Przeprowadzanie tak spektakularnych metamorfoz, jakie przechodzą nasi Pacjenci, nie byłoby jednak możliwe bez profesjonalnego sprzętu, który w połączeniu z wiedzą naszych lekarzy pozwala osiągać najlepsze efekty. Dlatego postanowiliśmy zrobić kolejny krok do przodu i poszerzyć zakres naszego sprzętu o nowe urządzenie – laser stomatologiczny.

Laser stomatologiczny — zastosowanie

Laser stomatologiczny, który pojawił  się w naszym gabinecie gwarantuje szeroki wachlarz zastosowań – od biostymulacji laserowej, poprzez laserową fotoaktywną dezynfekcję, aż po   leczenie nadwrażliwości, periodontologię i mikrochirurgię. Jego niebywałe możliwości pozwalają na zastosowanie go w wielu dziedzinach stomatologii.

Biostymulacja laserowa wspomaga leczenie stomatologiczne lub stanowi samodzielną terapię, która eliminuje ból, działa przeciwzapalnie i powoduje regenerację komórek. Stosuje się ją np. przy leczeniu nadwrażliwości zębów, aft, zapalenia zatok czy też ran poekstrakcyjnych. Laserową fotoaktywną dezynfekcję wykorzystuje się w walce z infekcjami – terapia ta skutecznie eliminuje bakterie, wirusy oraz grzyby, które odpowiedzialne są za wywoływanie wielu chorób. W dziedzinie periodontologii laser stosuje się podczas przedzabiegowego odkażania pola zabiegowego lub wycinania przerostów dziąseł oraz błony śluzowej jamy ustnej. To nowoczesne urządzenie znajduje swe zastosowanie także w leczeniu zmian mikrochirurgicznych, takich jak naczyniaki, otwarte ropnie czy włókniaki.

Co daje laser naszym Pacjentom?

Laser stomatologiczny to urządzenie, które powoli staje się standardem w wielu gabinetach. Mimo, że technologia idzie do przodu i oferuje Pacjentom coraz więcej sposobów leczenia, wielu z nich nadal odczuwa lęk przed wizytą u stomatologa. Zastosowanie nowoczesnego urządzenia, jakim jest laser stomatologiczny, umożliwia łagodniejszy oraz szybszy przebieg zabiegów, dzięki czemu Pacjent może czuć się spokojniej i bezpieczniej na fotelu stomatologicznym.

Dentestica to miejsce, które niezmiennie oferuje najwyższą jakość usług stomatologicznych i dostęp do najnowocześniejszych technologii. Jeśli zatem zależy Ci na tym, by poddać się skutecznemu i profesjonalnemu leczeniu, umów się na wizytę właśnie w naszym gabinecie!