ekologiczna szczoteczka do zębów

Ekologiczne produkty do pielęgnacji jamy ustnej

Piękny uśmiech to bez wątpienia nasza wizytówka — to właśnie on decyduje o tym, czy uda nam się zrobić na kimś dobre wrażenie. Zgodnie z tym, co dowiedli naukowcy, mamy na to zaledwie kilka sekund. Te kilka sekund wystarczy, by ktoś podświadomie nas ocenił i wyrobił sobie na nasz temat określoną opinię. Dlatego warto jak najwięcej się uśmiechać — uśmiech nie tylko skraca dystans w kontaktach z obcymi osobami, ale także sprawia, że zyskujemy sympatię otoczenia.

To, że o uśmiech należy starannie dbać, nie podlega żadnym wątpliwościom. Jedno z częściej zadawanych pytań przez naszych Pacjentów tyczy się jednak innej kwestii, a mianowicie tego, jakich produktów należy używać do codziennej pielęgnacji jamy ustnej?

Trend czy świadomy wybór?

Bycie eko jest dziś w modzie — coraz częściej rezygnujemy ze sztucznych produktów na rzecz tych naturalnych, które nie tylko przyczyniają się do ochrony środowiska, ale także poprawiają kondycję naszej jamy ustnej. W trosce o zdrowie, wiele osób sięga po produkty, które noszą miano ekologicznych. Oznacza to, że ich składniki najczęściej pochodzą z upraw ekologicznych, czego potwierdzeniem są np. odpowiednie certyfikaty. Produkty ekologiczne są tworzone na bazie naturalnych składników z wykluczeniem szkodliwych lub toksycznych substancji. Co wyróżnia je na tle pozostałych produktów do pielęgnacji jamy ustnej? Otóż to, że na próżno szukać w nich konserwantów, barwników lub drażniących składników. Naturalne ekstrakty i wyciągi z roślin nie podrażniają zębów oraz dziąseł, lecz pomagają zachować je we właściwym stanie.

Ekologiczna pielęgnacja jamy ustnej — jakie produkty wybrać?

W dentestica cenimy sobie holistyczną opiekę, dlatego naszym Pacjentom zalecamy stosowanie ekologicznych produktów, które nie tylko właściwie pielęgnują jamę ustną, ale także pozytywnie oddziałują na cały organizm. W naturalnych i ekologicznych produktach nie powinno być fluoru, którego nadmiar bywa wysoce szkodliwy. Składniki, które sprawdzą w łagodnej pielęgnacji jamy ustnej i ochronią nas przed chorobami to m.in. aloes, szałwia, tymianek, krzem, biała glinka lub sól.

Jeśli zależy Ci na tym, by stomatologa odwiedzać tylko przy okazji rutynowego przeglądu i uniknąć w przyszłości konieczności przechodzenia kilkumiesięcznego leczenia, zadbaj o prawidłową higienę jamy ustnej. Dzięki ekologicznym produktom do jamy ustnej zatroszczysz się zarówno o zdrowie swoich zębów, jak i całego organizmu. Ponadto, przyczynisz się do ochrony środowiska, które dziś zmaga się z licznymi zagrożeniami.