aparat ortodontyczny

Aparat ortodontyczny po trzydziestce, czterdziestce, pięćdziesiątce?

Oczywiście, że tak!

Każda znajomość rozpoczyna się od pierwszego spojrzenia i uśmiechu. Przy pierwszym spotkaniu uzębienie może niestety skutecznie odstraszyć. Nie każdy może poszczycić się idealnym uzębieniem, ale nie oznacza to, że jest ono zupełnie poza jego zasięgiem.

Aparat ortodontyczny po trzydziestce, czterdziestce, pięćdziesiątce? Oczywiście, że tak! Zęby prostujemy nie tylko dla urody, ale przede wszystkim dla zdrowia. Czy wiesz, że jeden z najstarszych pacjentów, u którego wykonano takie leczenie miał 80 lat?

Zawsze jest dobry czas na aparat!

Twój wiek nie stanowi ograniczenia dla leczenia. Nosimy aparat nie tylko po to, aby mieć ładne zęby. Oprócz estetyki, naszym priorytetem powinno być zdrowie. Wady zgryzu nieleczone w młodości mogą mieć negatywne skutki w przyszłości.  Równe, zdrowe zęby w pełni spełniają swoje funkcje, dokładnie rozdrabniając pokarm i chroniąc tym samym nasz organizm przed chorobami pokarmowymi. Zęby pozbawione stanów zapalnych dziąseł i paradontozy zmniejszają ryzyko chorób układu krążenia i powodują rzadsze infekcje górnych dróg oddechowych.

Leczenie ortodontyczne – terapia przeciwstarzenia dla skóry twarzy

Dobra wiadomość dla Pań! Okazuje się bowiem, że nie tylko botoks, peelingi czy drogie kremy pomagają opóźnić proces starzenia się skóry. Jak to? Zęby to przecież naturalne fundamenty, które podtrzymują skórę twarzy. W sytuacji, gdy się ścierają lub wykrzywiają, skóra traci swoją sprężystość, a wokół nosa, ust czy nawet oczu pojawiają się charakterystyczne zmarszczki.

Przed i w trakcie

Faktem jest, że zanim zostanie założony aparat, wszystkie zęby muszą być wyleczone. Czasem dochodzi do wyrwania zębów. Warto przygotować się psychicznie na pewien dyskomfort, a szczególnie w pierwszych tygodniach, podczas których mogą boleć dziąsła i policzki. Należy być także przygotowanym na zmianę diety. Po każdym posiłku trzeba przepłukać usta wodą i na wypadek mieć przy sobie szczoteczkę.

Średni czas leczenia ortodontycznego wynosi 10-14 miesięcy, ale przy skomplikowanych wadach zgryzu może trwać nawet do 2 -3 lat. Gorsza informacja jest taka, że zdjęcie aparatu nie kończy leczenia – z ortodontą musisz zaprzyjaźnić się na stałe.

Wiek nie jest przeszkodą w spełnianiu marzeń o prostych zębach. Obecnie na rynku są dostępne różnego rodzaju aparaty – widoczne i niewidoczne. Pamiętaj, że aparat na zębach  w późnym wieku nie jest powodem do wstydu czy obaw, lecz oznaką dbania o swoje zdrowie oraz wygląd.