leczenie kanałowe

Powtórne leczenie kanałowe

Przeszywający ból zęba w trakcie jedzenia, nadwrażliwość podczas picia zimnych napojów, spontaniczne ukłucia. Zastanawiasz się, dlaczego się pojawiają? Przecież kilka tygodni temu byłeś u dentysty, który wykonywał Ci leczenie kanałowe. Pamiętasz ten moment po wyjściu od dentysty, kiedy tak bardzo cieszyłeś się, że masz to już za sobą? Co zatem zakłóciło tą beztroskę? Odpowiedź brzmi: niepoprawne leczenie kanałowe. Nie martw się – wiemy, jak Ci pomóc. W dentestica wykonujemy zabieg powtórnego leczenia kanałowego.

Endodoncja – na czym polega?

Leczenie endodontyczne jest ostatecznym rozwiązaniem w przypadku leczenia zęba, który byłby skazany na usunięcie. Zabieg polega na pozbawieniu zęba jego unerwionej części, która została zakażona bakteriami z ubytku próchnicowego. Leczenie endodontyczne wykonywane jest wtedy, kiedy zdiagnozuje się u Pacjenta zakażenie i zapalenie miazgi. Towarzyszy mu bardzo nieprzyjemny ból oraz dyskomfort podczas jedzenia i picia. Co powoduje tego typu dolegliwości? Kilka przyczyn – głęboka próchnica, złamanie lub pęknięcie zęba, ale również nieprawidłowo wykonany zabieg leczenia kanałowego.

Nieprawidłowy przebieg leczenia kanałowego

Co może doprowadzić do konieczności wykonania ponownego leczenia? Jest kilka powodów dla, których zabieg musi być wykonany powtórnie. Czasem zdarza się, że w kanale pozostawiono fragment narzędzia. Innym powodem mogą być np. niedokładnie wypełnione kanały. Wskazania do przeprowadzenia tego zabiegu często zauważane są na zdjęciu RTG.

Prawidłowy przebieg leczenia kanałowego

Zabieg endodontyczny w dentestica odbywa się przy użyciu nowoczesnej aparatury stomatologicznej, m.in. mikroskopu. Urządzenie to pozwala na precyzyjne wykonywanie czynności podczas wszystkich etapów trwania zabiegu. Dokładność i dbałość o detale jest niesamowicie ważna w trakcie leczenia kanałowego. Prawidłowy zabieg polega na zdezynfekowaniu kanałów oraz szczelnym wypełnieniu miejsca po zainfekowanej części zęba.

Ponowne leczenie kanałowe często wymaga od lekarzy sporego doświadczenia zawodowego, a także nowoczesnego sprzętu i dobrej jakości materiałów dentystycznych. Dentestica to gabinet stomatologiczny, któremu możesz zaufać i śmiało powierzyć mu przyszłość swojego uśmiechu.