Periodontologia

Zadaniem periodontologii jest zapobieganie chorobom przyzębia oraz błony śluzowej jamy ustnej. Odsłonięte szyjki zębowe, wydłużanie się koron zębów czy powstawanie szpar pomiędzy nimi to jedne z najczęstszych objawów oznaczających, że konieczna jest wizyta u periodontologa.

Objawami, które pacjenci mogą zaobserwować samodzielnie są między innymi nieprzyjemny zapach z ust, krwawienie dziąseł, ich obrzęk i zaczerwienienie. Wszystkie te objawy zazwyczaj świadczą o paradontozie – chorobie dziąseł i innych tkanek otaczających zęby. Nasze doświadczenie i wieloletnie działania pozwalają stwierdzić, że którykolwiek z wyżej wymienionych objawów powinien zmotywować Pacjentów do nie zwlekania, a wręcz pilnego zarezerwowania wizyty w gabinecie dentystycznym. Odkładanie wizyty może skutkować nieodwracalnymi procesami, które będą się z czasem nasilać i powodować coraz dotkliwsze dolegliwości – wtedy jednak może się okazać, iż zamiast szybkiego usunięcia problemu, skazani będziemy na długie leczenie.

Periodontologia, niezależnie od postaci choroby i jej zaawansowania, ma swoje podwaliny w higienie jamy ustnej, dlatego tak ważną rolę w jej leczeniu stanowi stała współpraca Pacjenta z lekarzem. Niestety rozwój choroby często może odbywać się w sposób niezauważalny przez Pacjenta, co może skutecznie utrudnić mu prawidłowe zdiagnozowanie u siebie rozwoju choroby.

W gabinecie dentestica wykonujemy zabiegi scalingu głębokiego, niezbędne do prawidłowej redukcji ilości kamienia nazębnego. Rozchwiane zęby możemy szynować, używając nowoczesnych taśm z włókien szklanych, które dzięki swoim właściwościom łączą zęby w sposób zupełnie niewidoczny dla innych, nawet w przypadku pełnego i niczym nieskrępowanego uśmiechania się. Jeżeli istnieje taka konieczność stosujemy również metody regeneracji kości utraconej na skutek paradontozy tkanki kostnej. Współczesna stomatologia daje szereg możliwości ratowania zębów. Gabinet dentestica pomaga wybrać Państwu najlepsze sposoby, abyście jak najdłużej mogli cieszyć się z pięknego i zdrowego uśmiechu, który otrzymaliśmy od natury.