DR N. MED. ALEKSANDRA DROZD 

Ekspertka stomatologii estetycznej, protetyki, periodontologii,  implantoprotetyki i stomatologii zachowawczej.

W 1996 roku ukończyła Śląską Akademię Medyczną, Wydział Lekarski, Oddział Stomatologiczny. W 2001 roku ukończyła studium doktoranckie „Inżynieria materiałowa tworzyw dla medycyny i biologii” na Wydziale Inżynierii Materiałowej, Metalurgii i Transportu Politechniki Śląskiej w Katowicach, a 2004 roku uzyskała tytuł doktora nauk medycznych z wyróżnieniem broniąc pracę pt.: ”Ocena biokompatybilności implantów Ti Ni Co z pamięcią kształtu – badania doświadczalne”.

Swój gabinet stomatologiczny otworzyła w 1999 roku i od tamtego momentu pełni funkcję zarówno lekarza prowadzącego jak i koordynującego kompleksowe leczenie wszystkich pacjentów gabinetu.

Dr Aleksandra Drozd zajmuje się stomatologią zachowawczą, stomatologią estetyczną i protetyką, jednak jej domeną jest leczenie periodontologiczne oraz implantoprotetyczne.

W latach 2014-2019 była członkinią Polskiego Stowarzyszenia Implantologicznego PSI/DGOI. Od 2017 roku jest aktywną członkinią Polskiego Towarzystwa Stomatologii Laserowej PTSL. Od 2022 roku jest również członkinią Polskiej Akademii Stomatologii Estetycznej (PASE).

Dr Aleksandra Drozd stale podnosi swoje kwalifikacje. W 2021 roku ukończyła studia podyplomowe z Medycyny Estetycznej i obroniła z wyróżnieniem pracę pt. „Starzenie się skóry, anti aging vs. slow aging, peptydy biomimetyczne w kosmetykach”. Aktywnie uczestniczy również w wielu kursach dotyczących stomatologii i medycyny estetycznej.

Po ukończeniu szkoleń z zakresu psychologii osobowości, komunikacji obecnie zgłębia swoją wiedzę w zakresie Analizy Transakcji.

Od zawsze stawia na najwyższą jakość usług, dbając o komfort pacjentów. Podkreśla też, że zdrowie pacjentów i finalny efekt estetyczny są dla niej priorytetem.

Prywatnie Mama dwóch córek, uwielbia samochody terenowe i jazdę off-road, kocha zwierzęta, pasjonuje się kynologią i behawioryzmem zwierząt domowych, uwielbia gotować zarówno na codzień jak i od święta oraz robić przetwory domowe. Kocha jazz i rock, i z zachwytem przemierza świat w poszukiwaniu i zwiedzaniu kawiarni i hoteli sieci Hard Rock.