Chirurgia stomatologiczna

Chirurgia to obszar stomatologii, który ze względu na najnowocześniejsze technologie stosowane w naszym gabinecie daje wiele możliwości związanych z przygotowaniem pacjenta do dalszych prac protetycznych, implantologicznych lub leczenia ortodontycznego.

Zabiegi chirurgiczne w dentestice wykonywane są przez doświadczonych specjalistów, odbywają się w znieczuleniu miejscowym lub na życzenie pacjenta, po wcześniejszej konsultacji, w całkowitej narkozie. Zabiegi chirurgiczne wyceniane są indywidualnie.

W gabinecie dentestica świadczenie pełnego zakresu usług i zabiegów z zakresu chirurgii stomatologicznej daje nam możliwość kompleksowego leczenia Pacjentów. W ramach działań chirurgicznych przeprowadzamy w naszym gabinecie zabiegi od prostych ekstrakcji (usuwania zębów), przez bardziej skomplikowane zabiegi (takie jak np. usuwanie zębów mądrości), aż po złożone zabiegi przygotowujące do leczenia ortodontycznego, protetycznego, implantologicznego, czy też korygujące urazy i wady wrodzone.

Wszystkie z zabiegów chirurgiczno-stomatologicznych przeprowadzamy z użyciem najwyższej klasy sprzętu i materiałów z zachowaniem najwyższej staranności o poprawne przeprowadzenie zabiegu w sterylnych warunkach. Zwracany szczególną uwagę na bezbolesne przeprowadzanie zabiegów oraz na zapewnienie Pacjentom możliwie łagodnego przejścia przez okres rekonwalescencji. Nasze wieloletnie doświadczenie w zabiegach chirurgicznych pozwala na precyzyjne dobranie dla Pacjenta najbardziej zoptymalizowanej metody przeprowadzenia zabiegu stomatologicznego. Dzięki czemu możliwe jest działanie zabiegowe, które maksymalnie oszczędza naturalną tkankę Pacjenta – co stanowi najkorzystniejsze i zarazem najmniej bolesne rozwiązanie. Do najczęściej wykonywanych zabiegów w naszym gabinecie z zakresu chirurgii stomatologicznej należy:

  • usuwanie zębów,
  • resekcje korzeni (odcięcie wierzchołka korzenia) – stosowana, gdy zabieg leczenia kanałowego nie przyniósł oczekiwanego rezultatu, dłutowanie pozostawionych korzeni zębów,
  • usuwanie lub dłutowanie górnych i dolnych zębów mądrości (tzw. ósemek),
  • wydłużenie korony klinicznej – konieczne podczas protetycznej odbudowy zęba z zastosowaniem korony, w sytuacji gdy ząb jest zniszczony poddziąsłowo,
  • usuwanie zatrzymanych zębów – tkwiących w kości z różnych przyczyn, ze wskazaniem na ich usunięcie,
  • podcięcie wędzidełka – czynność wspomagająca leczenie wad zgryzu lub profilaktycznie u dzieci,
  • zamykanie zatoki szczękowej – problem może powstać podczas zabiegu usuwania zębów górnych tylnych,
  • implanty firmy 3i, Ankylos, Bego, ICX – wszczepianie implantów oraz zabiegi przygotowujące Pacjenta do tej czynności w tym: atraumatyczne usunięcie zęba – charakterystyczna metoda na usuwanie zębów w bardzo łagodny sposób tak, aby nie naruszyć kości niezbędnej w przypadku, jeśli myślisz- planowane jest zastąpienie usuwanego zęba implantem, augmentacja wyrostka zębodołowego – stosowane, aby odtworzyć zanikłą po usunięciu zęba kość – umieszczany jest w tym celu specjalny materiał kościotwórczy, przeszczepy bloków kostnych czy podniesienie dna zatoki szczękowej – zabieg wykorzystywany w celu nadbudowania kości i zrobienia miejsca dla implantów.
W naszym gabinecie zapewniamy Państwu, że chirurgia stomatologiczna może odbywać się w sposób w pełni przewidywalny, możliwie mało ingerujący w naturalne tkanki oraz niedokuczliwy w okresie rekonwalescencji.