Stomatologia dziecięca

W dentestica mile widziani są także najmłodsi. Oferowany przez nas zakres usług i zabiegów oparty jest o bezbolesne i bezstresowe scenariusze wizyt, poprzedzone wizytą adaptacyjną, której celem jest zapoznanie malca z personelem i otoczeniem gabinetu.

W trakcie wizyty prowadzimy działania angażujące dziecko i wzbudzające zainteresowanie wykonywanymi krokami w trakcie wizyty. W przypadku, gdy zakres leczenia umożliwia dokonanie wyboru przez pacjenta (np. kolor wypełnienia zębów mlecznych), angażujemy dzieci do podejmowania decyzji, co pozwala im na aktywny udział w leczeniu. W zależności od wieku Pacjenta, wzbogacamy wizytę elementami multimedialnymi – m.in. pokazujemy ząbki małego Pacjenta na ekranie znajdującym się bezpośrednio przy unicie.

Aby wyeliminować obawy przed leczeniem, każdy krok postępowania wyjaśniamy w sposób adekwatny do wieku, a w przypadku potrzeby znieczulenia, wykonujemy je bezboleśnie mikroprocesorowym systemem znieczulającym Wand lub też gazem rozweselającym (podtlenek azotu). W przypadku, gdy zakres leczenia umożliwia dokonanie wyboru przez Pacjenta (np. kolor wypełnienia zębów mlecznych) angażujemy dzieci do podejmowania decyzji, co pozwala im na interaktywny udział w swoim leczeniu. Po każdej wizycie małego Pacjenta wręczamy upominek.

Zgodnie z zasadami profilaktyki i stomatologii dziecięcej, sugerujemy przeprowadzenie pierwszej wizyty małego Pacjenta zaraz po ukończeniu pierwszego roku życia – zanim pojawią się wszystkie zęby mleczne. Dzięki temu możliwe jest sprawdzenie prawidłowego rozwoju i zapobieganie chorobom, takim jak próchnica. W razie pytań Rodziców, nasz zespół udzieli odpowiedzi na wszystkie stomatologiczne pytania i wytłumaczy, w jaki sposób prawidłowo dbać o zęby dziecka, tak aby mogły cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem.