Stomatologia ogólna

Prawidłowo prowadzona stomatologia ogólna to najlepszy sposób na zapobieganie chorobom w obszarze jamy ustnej. W myśl zasady, że znacznie lepiej zapobiegać, niż leczyć oferujemy naszym Pacjentom regularne wizyty kontrolne uzupełnione zabiegami z zakresu stomatologii ogólnej. Wizyty kontrolne powinny odbywać się co 6 miesięcy, jednak ich częstotliwość jest uzależniona od uwarunkowań każdego Pacjenta i dbałości o higienę jamy ustnej. Dzięki takiej profilaktyce możemy cieszyć się pięknym i naturalnym uśmiechem do późnych lat starości.

Podczas wizyty higienizacyjnej w gabinecie dentestica wysoko wykwalifikowane higienistki stomatologiczne w sposób bezbolesny usuną z powierzchni zębów kamień nazębny i osady oraz przeprowadzą indywidualny instruktaż higieny dostosowany do potrzeb i możliwości każdego Pacjenta. Instruktaż taki obejmuje doradztwo w zakresie doboru szczoteczek i nici dentystycznych oraz technik szczotkowania, a także szeroko pojętej higieny jamy ustnej. Ponadto dobrane zostaną szczoteczki do przestrzeni między zębowych. Po takiej wizycie Pacjent otrzymuje niezbędne informacje w formie pisemnej, zestaw szczoteczek   oraz schemat swojego uzębienia z naniesionymi nań rozmiarami szczoteczek.
Zbyt długie zwlekanie z oczyszczeniem zębów może spowodować powstanie stanu zapalnego, chorobę przyzębia, czy też rozwój próchnicy. Również nieprzyjemny zapach z ust może być spowodowany niedokładnym doczyszczeniem przestrzeni międzyzębowych.

Warto dodać, że niezależnie od zakresu przeprowadzanego leczenia stomatologicznego, prawidłowy stan higieny jamy ustnej pozwala na dużo szybsze przejście przez okres rekonwalescencji oraz skuteczne utrzymanie dobrego stanu zdrowia bez nawrotu choroby.
W naszym gabinecie dentestica duży nacisk kładziemy również na edukację Pacjentów w zakresie prawidłowego dbania o swoją higienę jamy ustnej. Dlatego też każdy z naszych Pacjentów po zakończeniu wizyty otrzymuje indywidualnie dopasowany plan dbania o swoje uzębienie uzupełniony zestawem startowym niezbędnych w tym celu.