Ortodoncja

Ortodoncja to zmiana ułożenia zębów ze względów zdrowotnych, estetycznych bądź  protetycznych. Leczenie polega na powolnym przesuwaniu zębów aparatem ortodontycznym.

W gabinecie dentestica oferujemy leczenie aparatami ruchomymi i stałymi.
Aparat ortodontyczny ruchomy to akrylowa płytka, która musi być noszona przez 4 godziny w ciągu dnia i całą noc, ale może być z ust wyjmowana. Aparat ortodontyczny stały na czas leczenia przyklejany jest do zębów i nie może być samodzielnie wyjmowany z ust.
Z tego powodu oferujemy aparaty stałe w wersji klasycznej (metalowej) oraz estetycznej (kryształowej).

W naszej praktyce dążymy do osiągnięcia pełnej radości z posiadania zdrowych zębów, dlatego jednym z elementów naszej filozofii leczenia jest kompleksowa realizacja wszystkich potrzeb pacjenta. Doświadczenie, indywidualny dobór rozwiązania, stała opieka oraz pomoc w razie nagłej potrzeby to nasze atuty. Zapewniając naszym Pacjentom zdrowy i piękny  uśmiech. Dbamy również o prawidłowy i prosty zgryz. Relacje między zębami wpływają na prawidłowe funkcjonowanie stawu skroniowo-żuchwowego, co odbija się na całym organizmie i naszym dobrym samopoczuciu. Dzięki prawidłowemu obciążeniu zębów możemy znacznie wydłużyć ich żywot. Z racji tak istotnego wpływu na nasze zdrowie ortodoncja coraz częściej nazywana jest ortopedią szczękową.

Dbając o estetykę, leczenie ortodontyczne przeprowadzamy w sposób umożliwiający odtworzenie prawidłowych proporcji twarzy, które czynią ją naturalnie piękną. Cały proces terapii (czyli prowadzone przez nas zabiegi ortodontyczne) wpływa nie tylko na właściwe stosunki międzyzębowe, ale również na proporcje dolnego i środkowego odcinka twarzy.

W czasach, gdy coraz więcej uwagi przykładamy do naszego wyglądu, piękne i proste zęby dają nam poczucie komfortu i pewności siebie. Uśmiech jest naszą wizytówką i dlatego coraz więcej osób decyduje się na leczenie przywracające naturalny i piękny kształt swoich zębów.  Leczenie ortodontyczne jednak w większości przypadków jest uargumentowane zdrowotnie. Wady zgryzu mogą być przyczyną chorób przyzębia (paradontozy), utrudniają dokładne czyszczenie zębów, co powoduje powstawanie nieprzyjemnego zapachu oraz może prowadzić do próchnicy. Bardzo ważna jest świadomość, że wady zgryzu można korygować w każdym wieku (dysponujemy indywidualnymi rozwiązaniami ortodontycznymi dla wszystkich Pacjentów), jednak im wcześniej odwiedzimy lekarza ortodontę tym lepsze będą skutki dla naszego stanu zdrowia, co pozwoli nam na zachowanie naturalnego uzębienia na długie lata