Narkoza

Leczenie zębów w narkozie to propozycja dla osób, które podczas zabiegów stomatologicznych chcą się czuć komfortowo: nie odczuwać bólu ani stresu związanego z wizytą w gabinecie. W gabinecie dentestica oferujemy szeroki zakres nowoczesnych znieczuleń wraz z możliwością leczenia zębów w pełnej narkozie pod nadzorem anestezjologa.

Gdy gaz rozweselający nie wystarcza do komfortowego przeprowadzenia zabiegu, możemy zaoferować naszym Pacjentom leczenie w narkozie. Dysponujemy doświadczonym personelem i nowoczesnym sprzętem, który gwarantuje pełne bezpieczeństwo. Wprowadzenie w stan uśpienia, w zależności od preferencji, może być wykonane zarówno metodą dożylną, jak i wziewną. Dla Pacjentów, którzy panicznie boją się wizyty u dentysty, leczenie zębów w narkozie jest bardzo dobrym sposobem, aby bezstresowo wyleczyć swoje zęby.

Leczenie zębów w narkozie przeprowadzane jest po wprowadzeniu Pacjenta w stan uśpienia. Dzięki temu na czas wykonywania zabiegu wyłączona jest jego świadomość i odczuwanie. Podczas podawania narkozy zawsze obecny jest zespół anestezjologiczny, a parametry życiowe Pacjenta monitorowane są przez specjalistyczny sprzęt, taki jak pulsoksymetr i kardiomonitor, co zapewnia naszym Pacjentom jak najwyższe bezpieczeństwo. Przed planowaną narkozą konieczna jest również konsultacja anestezjologiczna mająca na celu ustalenie sposobu narkozy oraz wykonania dodatkowych badań, dających bezpieczeństwo jej przeprowadzenia.

Zdajemy sobie sprawę, że czasem strach ma wielkie oczy, dlatego aby wyjść naprzeciw potrzebom Pacjentów, którzy się boją (lub po prostu nie lubią czynności przeprowadzanych w czasie wykonywania zabiegu), wyposażyliśmy gabinet dentestica w aparat do sedacji wziewnej podtlenkiem azotu.

Sedacja podtlenkiem azotu to inaczej uspokojenie wziewne gazem rozweselającym. Ten rodzaj znieczulenia pozwala łatwo i bezboleśnie przejść niemal każdy rodzaj zabiegu stomatologicznego. Stosowany jest w medycynie i stomatologii od wielu lat na całym świecie, jednak nie jest jeszcze tak dobrze rozpowszechniony w polskich gabinetach. Leczenie zębów w narkozie może być dobrą alternatywą dla wszystkich Pacjentów o obniżonym progu bólu.

Uspokojenie wziewne podtlenkiem azotu jest szczególnie przydatne w przypadku dzieci i dorosłych odczuwających silny strach przed leczeniem stomatologicznym lub przed znieczuleniem za pomocą igły. Uspokojenie u Pacjenta uzyskuje się dzięki wdychaniu gazu rozweselającego poprzez maseczkę zakładaną na nos. Odczuwa się wtedy bardzo przyjemne oszołomienie, które całkowicie mija po zakończeniu zabiegu. Przyjemność przebywania w tym stanie powoduje, że Pacjent nie odczuwa ani strachu ani lęku. Bardzo często Pacjenci (nie tylko dzieci i młodzież, ale również dorośli) zaczynają w takim stanie śnić. Sny często są bardzo przyjemne i związane z reguły z pływaniem, lataniem lub dryfowaniem w wodzie, w powietrzu, w chmurach lub kosmosie.

Gaz rozweselający, oprócz wyraźnej poprawy samopoczucia, wykazuje także działanie znieczulające, dzięki czemu małe plomby mogą zostać wykonane bez innego znieczulenia. Korzyści z zastosowania gazu rozweselającego najbardziej widoczne są w przypadku leczenia najmniejszych i najmłodszych Pacjentów. Teraz każdy może być leczony bez lęku i bólu!

Znieczulenie the Wand to kolejny rodzaj oferowanego w gabinecie dentestica znieczulenia. Jeżeli odczuwacie Państwo lęk przed strzykawką, możemy zaproponować znieczulenie komputerowe. Aparat Wand jest używany w naszej praktyce od 2001 roku. Nasze doświadczenie w przeprowadzaniu zabiegów w taki sposób pozwala na zapewnienie Państwu komfortu leczenia. Wand, to rewolucja w zakresie znieczulenia miejscowego. Badania fizjologicznej prędkości przyswajania znieczulenia pozwoliły na określenie precyzyjnej prędkości i ciśnienia podawania znieczulenia Pacjentowi. Dzięki urządzeniu zaopatrzonemu w mikroprocesorowy układ kontrolny podawanie środka znieczulającego stało się łatwe i precyzyjne jak nigdy dotąd. Przyjazny wygląd końcówki the Wand’a przypominający długopis pozwala również na pozbycie się strachu przed znieczuleniem.

Jak to możliwe?
Technika podawania znieczuleń za pomocą the Wand’a jest całkowicie zmodyfikowana i opiera się na założeniu, że aplikacja środka znieczulającego musi być bezbolesna. Specjalna konstrukcja aplikatora pozwala na wprowadzenie igły w sposób nieodczuwalny dla Pacjenta. Środek znieczulający podawany jest powoli, w sposób w pełni kontrolowany, zgodny z fizjologicznym ciśnieniem oraz prędkością rozchodzenia się płynu w tkankach. The Wand upraszcza, choć nieco wydłuża sam proces znieczulania, powoduje szybsze działanie płynu znieczulającego i brak dyskomfortu, dzięki bardzo precyzyjnym nadzorem nad znieczulaniem Pacjenta.