Implanty

Implanty to najnowocześniejsza i jedyna metoda odtworzenia braku zęba bez konieczności szlifowania zębów sąsiednich. Implant składa się z części mocowanej w kości, elementu łączącego (tzw. łącznika) oraz korony protetycznej (części widocznej w ustach). Zastosowanie implantów możliwe jest również w celu poprawy zamocowania protezy.

W gabinecie dentestica stosujemy tylko najnowocześniejsze i najlepsze rozwiązania, które pozwalają na uzupełnienie braków zębowych przy pomocy implantów. Dzięki temu uzyskanie naturalnego wyglądu oraz odtworzenie prawidłowego funkcjonowania narządu żucia nie stanowi problemu. Przy prawidłowej higienie jamy ustnej – implanty zapewniają długoletnią gwarancję użyteczności i komfortu naszym Pacjentom. Wieloletnie doświadczenie naszego zespołu w przeprowadzaniu nawet najbardziej złożonych rekonstrukcji uzębienia pozwoliło nam na utwierdzenie się w przekonaniu, że implanty są najbardziej optymalną metodą leczenia Pacjentów z brakami w uzębieniu.

Implanty zębów doskonale sprawdzają się w przypadku leczenia pojedynczych i mnogich ubytków zębów (łącznie z sytuacją całkowitego bezzębia). Zgodnie z nowoczesnymi trendami stomatologii estetycznej uważamy, że implanty są najlepszym rozwiązaniem przywrócenia pięknego uśmiechu dla osób, które z różnych powodów straciły swoje naturalne zęby. Dzięki stosowaniu przez nas nowoczesnych materiałów i najlepszych, sprawdzonych rozwiązań implantologicznych, które dodatkowo idealnie imitują naturalny wygląd, zapewniamy naszym Pacjentom najwyższą trwałość,   jakość oraz oczekiwany, estetyczny efekt na wiele lat.

Nasze doświadczenie w połączeniu z dbałością o szczegóły pozwala nam na wykonywania zabiegów implantologicznych w sposób gwarantujący odbudowę zdrowego i pięknego uśmiechu u każdego Pacjenta. Idealny uśmiech to wynik współpracy naszego zespołu, który możemy osiągnąć dzięki stosowaniu jedynie sprawdzonych systemów światowych producentów implantów: 3i, Ankylos, Bego, ICX. 

Leczenie implantologiczne odbywa się przy zastosowaniu sprawdzonych, nowoczesnych metod, indywidualnie dopasowanych do potrzeb i możliwości Pacjenta, w zależności od konkretnego przypadku. Implantacja może być jedno- lub wieloetapowa. W zależności od koniecznych kroków pośrednich, okres przeprowadzenia zabiegu może być poprzedzony dodatkowym leczeniem stomatologicznym. W przypadku zaniku kości, na której osadzany jest implant, lekarz stomatolog stosuje proces regeneracji materiału kostnego. Proces powtórnej odbudowy kości może trwać nawet do 6 miesięcy. Dlatego szczególnie istotnym elementem w procesie odbudowy uśmiechu przy wykorzystaniu implantów jest przedstawienie Pacjentowi szczegółowego planu leczenia i wykazanie niezbędnych do właściwej jego odbudowy kroków i kosztów z tym związanych.