Higienizacja

Higienizacja to bardzo istotny element w kompleksowej ofercie leczenia w naszym gabinecie. Odpowiednia higiena jamy ustnej przedłuża żywotność wszystkich wykonanych prac oraz zapewnia zdrowie zębów i dziąseł.

Z naszego doświadczenia wiemy, że proces higienizacji jamy ustnej jest jednym z ważniejszych elementów właściwej opieki stomatologicznej, gdyż zapobiega on rozwojowi próchnicy i paradontozy – głównych chorób zębów nękających społeczeństwo we współczesnych czasach.

Dzięki skutecznemu szczotkowaniu usuwamy bakterie z powierzchni zębów, co pozwala na zachowanie pełnego zdrowia jamy ustnej. W gabinecie dentestica zabieg higienizacji przeprowadzany jest przez wysoko wykwalifikowane higienistki, zawsze z najwyższą starannością i precyzją, przy użyciu powiększenia (lupy). Zabieg polega na usunięciu kamienia i osadów z powierzchni zębów, piaskowaniu, polerowaniu i fluoryzacji. Dzięki nowoczesnym technikom abrazji powietrznej (wykorzystywane urządzenie Sandmann), w gabinecie oczyszczamy powierzchnię dokładniej, niż w przypadku tradycyjnych metod. Po zabiegu każdy Pacjent może liczyć na szczegółowy instruktaż higieny oraz indywidualny dobór szczoteczek do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych.

Scaling to zabieg polegający na dokładnym usuwania kamienia nazębnego wykonywany przez wykwalifikowaną higienistkę przy użyciu ultradźwięków. Działanie odbywa się przy użyciu scalera, którego końcówka jest przykładana do powierzchni zęba. Scaler wzbudza ją w drgania, powodując odrywanie zmineralizowanej płytki nazębnej (kamienia nazębnego).

Piaskowanie ma na celu usunięcie osadów i przebarwień z zębów. W celu dokładnego oczyszczenia stosujemy piaskarkę profilaktyczną SANDMAN. W takim urządzeniu strumień suchego piasku jest precyzyjnie kierowany na zanieczyszczone osadem powierzchnie zębów. Polerowanie, które wykonujemy po zakończeniu powyższych czynności, wykonywane jest przy użyciu szczoteczek i gumek wspomaganych przez specjalną pastę polerską, która pozwala nadać zębom gładkość i błysk.

W trakcie zabiegu Pacjent instruowany jest również w zakresie metod kontroli skuteczności szczotkowania oraz otrzymuje niezbędne do tego narzędzia. Nasz personel dzieli się z Pacjentami doświadczeniem i wiedzą o prawidłowym szczotkowaniu, dzięki czemu codzienne zabiegi oczyszczania zębów przez Pacjentów są znacznie skuteczniejsze.

Zabieg jest całkowicie bezbolesny, ale w trosce o komfort naszych Pacjentów, na życzenie wykonujemy go także w znieczuleniu.