leczenie w narkozie

Czy można przespać wizytę u dentysty?
Leczenie zębów w narkozie

Historia różnego rodzaju znieczuleń podczas zabiegów i operacji medycznych jest tak długa, jak długa jest historia najstarszych cywilizacji. Już starożytni Egipcjanie korzystali z mandragory przy swoich słynnych operacjach trepanacji czaszki, a rzymianie podawali ocet zmieszany z opium skazanym na śmierć. Taka mieszanka miała chociaż trochę złagodzić ich ból. Dzisiaj znieczulenie jest niezastąpione przy wszelkich operacjach i zabiegach – również tych dentystycznych.

Wizyta u dentysty to dalej dla sporej części Pacjentów bardzo stresujące przeżycie. Nawet jeśli sam zabieg jest całkowicie bezbolesny, to przebywanie na fotelu dentystycznym wystarczy, by wzbudzić u Pacjenta niepotrzebny stres. Dlatego też w naszym gabinecie przygotowaliśmy kilka form znieczulenia, w zależności od potrzeb Pacjenta.

Na co dzień wielu Pacjentów nie zdaje sobie sprawy z tego, że istnieją również inne formy znieczulenia, niż tylko nieprzyjemne znieczulenie miejscowe aplikowane za pomocą zastrzyku. Na tym jednak nie kończą się możliwości nowoczesnego gabinetu stomatologicznego!

Wesoły podtlenek azotu

Podtlenek azotu, potocznie zwany gazem rozweselającym, wykorzystywany jest do znieczulania już od około dwustu lat! Jednak w Polsce dopiero od pewnego czasu zaczyna zyskiwać na popularności. Uspokojenie Pacjenta podtlenkiem azotu, inaczej zwane sedacją, daje szansę na spokojny, bezbolesny zabieg. Gaz ten nie dość, że rozluźnia, to przy okazji ma delikatne działanie przeciwbólowe. Dzięki temu Pacjenci z przeciętnym progiem bólu mogą poddać się zabiegowi bez żadnych dodatkowych metod znieczulenia. Jedynym warunkiem działania tej metody jest konieczność oddychania nosem przez maseczkę podającą preparat podtlenku.

Vibrator DentalVibe

Jednym z najnowszych sposobów na komfortowe znieczulenie Pacjenta jest amerykańskie urządzenie DentalVibe. Przypomina swoim kształtem i rozmiarem długopis zakończony wymienną sterylną końcówką, który emituje wibracje o nieregularnej częstotliwości. DentalVibe przykłada się obok miejsca, w którym aplikuje się zastrzyk znieczulający. Wibracje sprawiają, że Pacjent nie odczuwa ukłucia igły — dzieje się tak, ponieważ mózg nie może zarejestrować obu tych bodźców jednocześnie i w efekcie „wybiera” tylko przyjemne wibracje DentalVibe. Ta nowatorska technologia stanowi wyjście naprzeciw oczekiwaniom Pacjentów, którzy nie przepadają za zastrzykami i odczuwają stres na samą myśl wizyty u dentysty. Dzięki DentalVibe.

Znieczulenie miejscowe The Wand

Na początku tekstu wspominaliśmy o nieprzyjemnościach związanych ze znieczuleniem miejscowym. Ten temat jest już nieaktualny, a wszystko dzięki metodzie The Wand! Urządzenie to wyposażone jest w procesor kontrolny, który pozwala dostosować prędkość podawania środka znieczulającego do naturalnego rytmu naszego organizmu. Trwa to dłużej niż zwykły zastrzyk, ale nie powoduje dyskomfortu!

Pod narkozą

Leczenie zębów w narkozie to rozwiązanie dla osób mających niski próg bólu. Narkoza pomocna jest również przy długich i wyjątkowo bolesnych zabiegach. W naszym gabinecie można zdecydować się na narkozę podawaną drogą wziewną lub dożylną. Nasz doświadczony zespół wyposażony w wysokiej klasy sprzęt zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa. O wszelkich indywidualnych przeciwwskazaniach do narkozy poinformujemy podczas planowania zabiegu.

Odpowiadając na pytanie z tytułu — tak, można przespać wizytę u dentysty! Oczywiście, jeśli dla uproszczenia uznamy, że stan pod narkozą jest snem. Najważniejsze jest jednak to, że osiągnięcia medycyny pozwalają obecnie znacznie zredukować stres i nieprzyjemności, które mogą wiązać się z wizytą u dentysty.